11 видів тварин, які були відкриті у 2019 році

11 видів тварин, які були відкриті в 2019 році

Сьогодні розглянемо 11 видів тварин, які були відкриті у 2019 році

Не зважаючи на технічний прогрес, багато на планеті Земля ще залишається не розвіданим та не відкритим. Це стосується і тварин, яких продовжують відкривати у різних куточках нашої планети. Загалом відомо близько 2 мільйонів видів живих істот, хоча дані ці недостовірні і постійно змінюються в результаті нових досліджень. Одне можна сказати точно – кількість видів значно більша від нині відомої. Найчастіше відкривають нові види комах, оскільки саме даний клас вирізняється найбільшою різноманітністю. Також відкриваються нові види риб, амфібій, плазунів, птахів та навіть, ссавців.

Відкриття робляться не лише в ході експедицій , а також в процесі вивчення музейних експонатів, давніх скам’янілостей, іноді – внаслідок проведення ДНК тестів. Часто два види схожі настільки, що відрізнити їх один від одного можна лише провівши генетичні дослідження.

Використовуючи дані сайту bbc.com, розглянемо деякі з видів, що були відкриті у 2019 році.

1. Кишенькова акула

Кишенькова акула

Даний вид акул має довжину всього 14 сантиметрів та зовні схожий на кашалота. Вид був виловлений у Мексиканській затоці ще у 2010 році, але новим видом признаний лише 9 років потому. Назву акула отримала через наявність 2 кишень, які розміщені по обидва боки тіла біля грудних плавців.

2. Рогата агама

Рогата агама

Не зважаючи на густонаселеність острова Пхукет, вчені до цього часу знаходять там нові види. Так і була знайдена красива ящірка з шипами на одному з дерев. Відноситься вона до сімейства агамових, її так і назвали «пхукетська рогата деревна агама»

3. Лисокіт (котолис)

Лисокіт (котолис)

В Корсиці можна зустріти тварину з розміром тіла біля 90 сантиметрів. За великий смугастий хвіст, який закінчується чорною цяткою, тварину місцеве населення називає котолисом. Хоча такі кішки з лисами нічого спільно не мають.
Декілька особин у 2019 році попали до вчених. Після проведеного ДНК аналізу виявилося, що це новий невідомий раніше науці вид родини котових. Найближчий родич котолиса – дика африканська степова кішка, предок всіх сучасних домашніх котів.

4. Гретожук

Гретожук

Відноситься комаха до жуків-шкідників та має крихітні розміри (1 міліметр). Зразок був завезений з Кенії ще у кінці 1960-х. Після цього він зберігався півстоліття в музеї природної історії в Лондоні не вивченим. І лише у 2019 році на нього звернув увагу робітник музею Майкл Дарві та визначив, що дана істота являється не вивченим видом. Дарві вирішив назвати істоту Nelloptodes gretae – на честь чеської екоактивістки Грети Тунберг.

5. Сомик-Ктулху

Сомик-КтулхуЦі сомики мешкають в Амазонці та відомі багатьом акваріумістам. Вчені знайшли зразу 6-ть нових видів сомів анцистрів (анциструсів). Вони трішки нагадують морське чудовисько Ктулху з творів письменника Роберта Лавкрафта. Вирости ростуть лише на голові самців та виконують роль привертання уваги самок.

6. Черв’як-каменеїд

Черв’як-каменеїд

Це молюск (не зважаючи на назву), який відноситься до корабельних черв’яків. Корабельними вони називаються через те, що використовують дерев’яні конструкції кораблів як середовище життя та харчування, призводячи до їхнього руйнування. Хоча в природі живуть вони в трухлявій деревині мангрових заростей.

Даний вид відноситься до прісноводних та живе на Філіппінах. Вчені думають, що тварина живиться камінням. Як саме тварина живиться, вчені поки що не знають. Можливо, в її травній системі містяться симбіотичні бактерії, що здатні розчіплювати вапняк та отримувати корисні поживні речовини. Місцеве населення вживає черв’яків в їжу. Вони вважають, що молюски мають корисну дію на організм матерів, які годують груддю.

7. Окулярний квіткоїд

Окулярний квіткоїд

Живе пташка на єдиному острові, який розділений між трьома країнами: Малайзією, Індонезією та Брунеєм – Борнео.

Назва пташки зв’язана з білими плямами над та під очима. Живиться вона плодами омели.

8. Веселкоголов

Веселкоголов

Вид вужів, плямиста голова яких покрита кольорами веселки. Знайдений вуж в північній частині Лаосу, пізніше ще на одній території. Це значно покращує прогноз на виживання.

9. Шерстистий нетопир

Шерстистий нетопир

Це не що інше як кажан, точніше кажучи, новий вид кажанів. Знайдений Шерстистий нетопир у В’єтнамі. Його голова та плечі вкриті довгою густою шерстю. Лиликоподібні (рукокрилі) – відносяться до ряду, в якому вчені найчастіше знаходять нові види.

10. Тритон-клінгон

Тритон-клінгон

Красивий чорно-червоний тритон був знайдений в Чіанграй, провінції Таїланду. Він журналістам нагадав інопланетну цивілізацію клінгонів з фантастичного серіалу «Зоряний шлях», за що й отримав таку назву.

11. Котоокий кардинал

Котоокий кардинал

На малюку вище променепера риба, яка виявилася новим видом. Назва, як ви вже здогадалися, появилася завдяки темній смузі, яка вертикально проходить через зіницю ока.

Насправді, відкрито не 11 видів тварин, а значно більше. В статті зібрані найбільш цікаві знахідки. 

Додати коментар