Аральське море

Так заявили вчені та свідчать останні дані і супутникові фотографії. Дослідники та спеціалісти думають, що море протягом ближчих століть відновитися не зможе.15 червня 2018 року супутник Proba-V 15 зробив фотографію території де колись було Аральське море, на якій зображено те, що не так давно було однією із найбільших за площею водойм.

Дані говорять, що в 1960-ті роки Аральське море-озеро мало площу 68 тисяч квадратних кілометрів. Маючи таку площу воно входило до 5-х найбільших озер світу.

Ті роки давно минули і озеро практично зникло, залишивши після себе купку розкиданих по території невеликих солонуватих озер, загальною площею 8 тисяч км2.

Державний проект з охорони природи Узбекистану, планує втілити до 2030 року план проекту по висадженню 1 мільйона гектарів лісових насаджень на колишньому дні моря.

Аральське море являється безстічним озером. Знаходиться на території Узбекистану та Казахстану. До 1960 року було четвертим за площею озером світу. Живилося переважно річками Сирдар’я та Амудар’я.

У 1989 році озеро розділилося на дві водойми: Південну – більшу за площею та Північну – меншу. Скоріш за все, причиною став великий забір води із річок на потреби господарства та зрошення земель. Річки вже не дотікають до місця свого впадіння.

У 2003 році площа озера складала лише 25% від попередньої величини, а обсяги води склали лише 10%. Рівень води впав із 31 метра до 22.
Ось так діяльність людини змінює природу та навколишній світ.Залишити відповідь