Новий вид динозаврів знайдено в Австралії

Проводячи розкопки, палеонтологи Університету Нової Англії виявили скам’янілі рештки раніше невідомого науці динозавра. Новий вид динозаврів було знайдено на південному сході Австралії. До того ж він отримав ім’я, що звучить на латині як Galleonosaurus dorisae.
Мешкав даний представник динозаврів 125 мільйонів років тому та мав зріст як сучасні представники роду валабі.Назва, яку отримав динозавр дана не спроста. Його щелепа нагадує перевернутий іспанський галеон – корабель 17 століття. Це на рахунок першого слова. Друге слово (dorisae) використалося на честь доктора Доріс Сігетс-Вілльерс, яка була відомим вченим та багато років вивчала скам’янілості у даному регіоні.

Аналіз зубів показав, що тварина була травоїдною та відносилася до орнітоподів. Всього у штаті Вікторія було знайдено п’ять скам’янілих щелеп представників даного виду, по яких він і був ідентифікований.
На думку авторів дослідження шелепи Galleonosaurus dorisae мали різний вік. Там були як молоді, так і зрілі тварини. Уперше вік був визначений за щелепами динозавра, що знайшли в Австралії.

Це вже п’ята знахідка орнітоподів в Австралії. І ці знахідки підтверджують те, що в минулі геологічні епохи різноманітність малих динозаврів була надзвичайно високою у древній рифтовій долині, яку населяли численні представники Galleonosaurus dorisae та подібних йому видів на території сучасної Австралії та Антарктиди.

Інших чотирьох представників орнітоподів, які також були невеликого розміру, було знайдено на цій же території. Вони були родичами Galleonosaurus та населяли ту ж територію древньої рифтової долини.

За даними нового дослідження було виявлено, що орнітоподи Вікторії мають велику схожість із орнітоподами, що знайдені у Південній Америці на території Патагонії в Аргентині. За словами вчених, динозаври, які існували в крейдовому періоді, могли вільно рухатися по територіях, мінливих на той час континентів Австралії, Антарктиди та Південної Америки.Залишити відповідь