Найбільше підземне озеро України

І в Україні і поза її межами знають про печеру Оптимістична, яка являється найдовшою печерою Європи, найдовшою гіпсовою печерою світу та другою за довжиною серед вапнякових печер. Знаходиться дане підземне утворення на південний захід від села Королівка Борщівського району Тернопільської області. Нагадаємо, що першість за довжиною належить карстовій печері Мамонтовій, яка знаходиться у західних передгір’ях гір Аппалачів.Оптимістична печера утворилася внаслідок вимивання гіпсових порід неогенового віку. Печера являється системою ходів, лабіринтів та галерей різної форми. У печері температура не змінюється протягом року та становить 9,5-10,5 °С. Дно печери вистелене глиною та піском. Місцями у найбільш низьких ділянках лабіринту трапляються підземні озера, які мають у середньому площу 10-15 м2.

Печера має вторинні мінеральні утворення, які мають вік у десятки тисяч років, на протязі яких і росли. Сюди відносяться різноколірні гіпсові кристали різної форми. Не так давно були відкриті кальцитові геліктити, що являються унікальними для гіпсових печер. Вони являють собою жовті, білі, рожеві утворення із кристалів, які нагадують корали, морські анемони та інші чудернацькі форми. Раніше вважали, що геліктити можуть утворюватися лише у вапнякових печерах.

Так от, недавно луцьким спелеологом Ігорем Троцюком було відкрите ще одне підземне озеро. До озера була довга дорога на колінах протяжністю біля двох годин. Після чого був знайдений вхід у новий зал. Дане озеро являється найбільшою знахідкою із таких, за всю історію дослідження. Озеро вже досліджують спелеодайвери, які ознайомлюються із дном озера та його глибинами.

Раніше печера вважалася безводною але із часом були знайдені такі підземні озера як Мрія, Частинка Бога, П’ятикутне, Пермське, Фрік, Містик, Кишенька і озеро Мікрон.

Озеро Мікрон являється найбільшим серед них та має площу близько 500 м2, а глибина сягає 5-6 метрів. Температура води становить 7 °С.

Печеру Оптимістична відкрили у 1996 році і дослідження продовжуються. Вже відкрито понад 260 кілометрів ходів і це – судячи із досвіду, ще не край.Залишити відповідь