Гігантський шершень

Китайським вченим вдалося знайти особину (якою виявилася самка) гігантського шершня, який до того ж являється і самим небезпечним. Знахідка відбулася у місті Пуер. Довжина комахи становить біля 6 сантиметрів, розмах крил склав 9,35 сантиметрів.Особина гігантського шершня являється найбільшою коли небуть знайденою комахою даного виду на планеті.

За словами вчених самка цього виду шершня може мати довжину понад 6 сантиметрів, проте зафіксувати її для експедиції, що була відряджена на пошуки, не вдавалося до останнього моменту. Йдеться про вид шершнів, що по латині звучить як Vespa mandarinia. Вони являються найнебезпечнішими представниками свого виду на планеті та одними із найнебезпечніших комах на території Азії.

Гігантський шершень

Від укусу даної комахи розвивається алергія та може виникнути ниркова та печінкова недостатність. Тому від укусу можна не лише втратити здоров’я але і попрощатися із життям.

Шершень має таку властиву однаку як дуже велика голова. Відстань від заднього краю очей до заднього краю голови (виски) у декілька разів довша від ширини ока.

Vespa mandarinia має розмір жала майже 6 міліметрів, за допомогою якого викидає дуже токсичну отруту. Ось чому його укус набагато небезпечніший від аналогічних укусів інших шершнів. Отрути виробляється дуже багато.

Японський ентомолог Масато Оно, який відчув дію укусу на собі, описав його так: «немов мені в ногу увігнали розпечений цвях».

Для кого укус являється смертельним? Для тих людей, у кого алергія на бджолину та осину отруту. Отрута даного виду шершня має складну хімічну будову та відповідає за складом отруті, яку виробляють оси.

Якщо одночасно ужалить багато шершнів, то померти може людина, яка і не страждає від алергії на отрути ос та бджіл. Все це тому, що отрута містить дуже токсичну речовину – мандоротоксин, яка відноситься до нейротоксинів.

Наприклад, в Японії від укусів гігантськими шершнями щороку помирає до 40 чоловік.

Крім мандоротоксину отрута містить ще ряд небезпечних сполук, що спричиняють руйнування тканин, викликають сильний біль та привертають увагу інших шершнів. За привертання уваги інших шершнів відповідає ацетилхолін, якого в отруті міститься біля 5%.

Хоча представники Vespa mandarinia мають сильну отруту, проте для полювання використовують сильні та великі щелепи, за допомогою яких розривають своїх жертв.

Своїм жалом шершень може користуватися неодноразово, а не один раз як бджола.Залишити відповідь