У водах Амазонки та Оріноко знайдені нові види риб

За даними авторів, соми, яких вони знайшли, можуть виростати до довжини 15 сантиметрів та мають на голові щупальці.

Сомів із щупальцями на голові знайшла група американських вчених у басейнах річок Амазонки та Оріноко. Вирости на голові соми використовують для захисту території та свого потомства.Сомів, які були зібрані вченими оглянули біологи із Філдовского музею (Field Museum, Чикаго). Всі зразки були зібрані в районах Гвіанського плоскогір’я, що включає території Венесуели, Колумбії та Гаяни. Для того щоб точно дізнатися чи відомі дані риби для науки був застосований самий точний метод – аналіз ДНК. Дійсно, соми були видами, про які до тепер не було невідомо.

Самки вибирають своїх партнерів із урахуванням щупалець. Адже вони відіграють ключову роль в охороні потомства.

Але всі види являються дуже чутливими до змін у навколишньому середовищі. Вирубка лісів, інтенсивний розвиток сільського господарства та видобуток золота із застосуванням різних хімічних речовин, являються ключовими факторами зміни середовища їхнього існування.

Знахідка являється доказом того, що в річках Південної Америки є чимало невідомих для науки організмів, які ще чекають на своє відкриття і тому являється важливою із наукової точки зору. Можливо, дане та подібні відкриття стануть вирішальним фактором у створенні заповідної території на даній частині Американського континенту.

Як відомо із останніх даних Всесвітнього фонду дикої природи, за останніх чотири десятки років чисельність видів тварин на планеті зменшилася на 60%. А в Центральній та Південній Америці склалася ще трагічніша ситуація. Адже там активне ведення сільського господарства призвело до зменшення видового різноманіття на 89%.

Починаючи із 1970 року ресурси прісної води зменшилися на 83%, а найбільше від цього постраждали райони тропіків. За 50 років площа лісів Амазонії зменшилася на 20%. А ліси як відомо – це чистота повітря та власне, наявність у ньому кисню.

Але жадоба та варварство роблять свою справу. І чомусь ніхто не задумується про екологію, споживаючи рибу із вмістом мікроскопічного пластику чи руйнуючи свої легені палючим повітрям мегаполісів.

Тому якщо нічого не змінити стосовно себе – деякі види так і зникнуть, не дочекавшись свого першовідкривача.Залишити відповідь