Під льодовиками Гренландії знайшли великий кратер

Фото: Space.com

Новий ударний кратер великого діаметру був виявлений американськими вченими із аерокосмічного агентства NASA. Знаходиться він під льодовиковим щитом Гренландії та має діаметр близько 36 кілометрів.Це не перший кратер, який знайшли вчені в даному регіоні. Попередній був знайдений під льодовиком Гайавата (Hiawatha), що на Північному-Заході Гренландії та має діаметр 31 кілометр. За приблизними даними кратер такого діаметру міг залишити метеорит діаметром 1,5 кілометра.

Другий кратер, який знайшли вчені може свідчити про метеоритний удар, який виник на даному регіоні. Від першого кратера він знаходиться на 183 кілометри на Південний-Схід. Вчені розповідають, що обидва картери мають схожі краї та внутрішні вершини.
Другий кратер знаходиться під двокілометровою товщиною льоду і дана знахідка сама по собі вже являється рідкістю. Адже сліди від кратерів, які знаходяться під льодовиковими шапками Гренландії та інших північних регіонів мали б із часом зникнути під великим тиском льоду, що їх покриває.

Не зважаючи на велику схожість двох об’єктів вчені вважають, що вони сформувалися незалежно один від одного, хоча обидва могли виникнути в результаті ударів метеоритів.

Недавно відкритий об’єкт має вік приблизно у 100 тисяч років. А той, який знаходиться під льодовиком Гайавата – віком у 12 тисяч років.
Але як би там не було, обидва об’єкти мають ще детально вивчатися спеціалістами.

Під льодовиками Гренландії знайшли великий кратер

Фото: Space.com

Відео “Кратер під льодовиками Гренландії”Залишити відповідь