Панголін – тварина на межі зникнення

Панголін являється єдиним представником родини Панголінові. Живуть тварини у тропічних лісах Африканського континенту. Недавно один із таких рідкісних ссавців попав у об’єктив камери.

Унікальні кадри, які були при цьому отримані дають змогу краще вивчити та зрозуміти цих єдиних представників свого роду. Матеріали, які опублікували вчені направлені, в першу чергу на те, щоб привернути увагу суспільства до цих вимираючих із вини людини тварин.На тварин полють браконьєри. Ось, зовсім недавно вдалося вилучити найбільшу в історії партію в Малайзії, яка складалася із панцирів та м’яса тварин.

Панголін – тварина на межі зникнення 1

На фото один із чотирьох видів, який присутній на континенті. Зроблене воно в угандійському заповіднику Зіва, де тварини захищені від знищення.

Раніше ніколи не вдавалося зафільмувати таку детальну поведінку тварин. Тому вчені дуже мало знають про поведінку та звички цих таємничих істот, а завдяки прихованим камерам вдалося трішки розкрити таємницю їхнього життя.

Досить часто панголінів ще називають лускатими мурахоїдами адже вони являються єдиними із ссавців, що мають лускатий захисний панцир. Основою панциру являється білок кератин, так, той самий, із якого побудоване наше волосся, нігті, пір’я птахів та ін. Панголіни мають довгий язик, яким злизують мурах та термітів.

На Африканському континенті проживає 4 види цих дивних істот: земляний панголін, велетенський панголін, довгохвостий панголін, панголін тризагострений.

Як видно із назви, найбільшим являється велетенський панголін, особини цього представника можуть досягати ваги до 450-ти кілограмів та мати довжину 1,8 метра.

Найчастіше тварини стають жертвами браконьєрів. За останній десяток років їхня чисельність зменшилася на 1 мільйон особин.
Полюють заради м’яса, яке вважається делікатесом. Також інтерес викликає і кератиновий панцир, особливо у Китаї. За непідтвердженою інформацією вважають, що ліки на основі панцира лікують онкологічні захворювання. Хоча ніякого обґрунтованого наукового пояснення цьому звісно, не має.

Тому найбільша партія включає аж цілих 27 тон на загальну суму 2 мільйони доларів. Малайзійська поліція виявила у штаті Сабах два великих підприємства із переробки м’яса та панцирів. Про це повідомила моніторингова група зі стану вивчення дикої природи «Трафік».

Можливо, розповсюдження інформації дасть надію, що будуть вжиті заходи щодо викриття та знешкодження таємних синдикатів із переробки м’яса та панцирів із цих тварин, як на території Малайзії так і за її межами.До цього викривали також великі партії у В’єтнамі, Уганді та Гонконгу.
За останніми даними кількість панголінів у дикій природі настільки мала, що не можна провести моніторинг для оцінення їхньої чисельності.

Джерело: BBC

Залишити відповідь