Міфічного чорного леопарда вдалося зафіксувати на камеру

Плямистий візерунок тварини можна помітити лише під інфрачервоними променями камери на нічному знімку

Біологам в Африці за останні 100 років вперше вдалося зафіксувати на камеру чорного леопарда, який до цього більш здавався міфічною істотою ніж чимось явним.

Востаннє напівміфічного чорного леопарда вдалося сфотографувати африканським біологам 1909 року в Ефіопії. Звістку про чорного леопарда сповістила служба CNN.Рідкісні кадри після кількох місяців очікування та кропіткої роботи нарешті вдалося отримати. Про це розповів Нік Пілфольд із Сан-Дієго.
Команда розмістила спеціальні камери біля заповідника Лойсаба у Кенії ще минулого року аби стежити за Червонокнижною популяцією леопардів. Саме тоді вони із чуток дізналися про появу чорного леопарда. Тому спостереження було посилене, а результат не заставив себе чекати.

Вся шерсть леопарда стає абсолютно чорною через меланізм, який являється в принципі, протилежністю альбінізму. З генетичної точки зору – це мутація, яка призводить до надмірного продукування та накопичення у шерсті чорного пігменту.

Удень шерсть дійсно виглядає чорною, але на нічних знімках в інфрачервоному діапазоні можна розгледіти плямистий візерунок тварини.

За словами біологів, у популяціях леопардів меланізм зустрічається в 11% випадків по всьому світі. Таких леопардів ще називають чорними пантерами і найбільша їхня кількість зосереджена в Південно-Східній Азії. А от в Африці – тварини такого забарвлення являються рідкістю.Залишити відповідь