Біорізноманіття (відповіді)

Відповіді до контрольного тесту, до підручника біологія 9 клас, автор Соболь (тема «Біорізноманіття»), сторінка 229 (самоконтроль знань)Біорізноманіття

1. У Ліни Костенко є рядки: «Прощай, …, із Командорських островів! Чудовисько, релікт, створіння ластогруде». Назвіть цей вимерлий вид й укажіть, до якого типу тварин належав.
А безкрила гагарка
Б тарпан
В морська корова
Г Членистоногі
Д Ссавці
Е Хордові

Біорізноманіття

2. Джеральд Даррелл писав про свою зустріч із цим представником родини Котячі: «На мене скажено блискав очима звір такої краси, що я зойкнув. Хутро в нього було коротким, шовковистим, соковитого золотаво-брунатного кольору, немов дикий мед. Очі зелені: точно листя під льодом, блищали, як слюда в променях згасаючого сонця». До якого домену та класу належить ягуар (Panthera onca), якого описав Д. Даррелл?
А Бактерії
Б Археї
В Еукаріоти
Г Плазуни
Д Хордові
Е Ссавці

Біорізноманіття

3. Це уривок з книжки А. Д. Фостера «Філогенез»: «Однак гігантські видри його не зрозуміли. Дві застрибнули в човен і почали шматувати черевики людини. Ікла у видр були довжиною з палець, а щелепи достатньо сильні, щоб роздробити кістку середньої товщини. Чорні очі загрозливо блищали…». Назвіть вид, з яким у видри гігантської є найближча еволюційна спорідненість, та ознаку, яка є спільною для них.
А ведмідь бурий
Б морський котик
В куниця лісова
Г всеїдність
Д хижацтво
Е цівка

Біорізноманіття

4. За допомогою ілюстрації визначте і назвіть форму життя й укажіть вид нуклеїнової кислоти, що утворює серцевину.
А фагТ-4
Б ВІЛ
В ВТМ (Вірус тютюнової мозаїки)
Г одноланцюгова ДНК
Д одноланцюгова РНК 

Залишити відповідь