Вчені відкрили «субкапсулярні проліферативні вогнища»

Вченими-біологами з інституту медичних досліджень Гарвана, що знаходиться в Австралії був відкритий новий орган у людському організмі – «субкапсулярні проліферативні вогнища» (СПВ).Являють вони собою тонкі пласкі структури, які знаходяться на верхівці лімфатичних вузлів імунної системи людини. Спочатку структури були відкриті в мишей, а згодом їх виявили і в людському організмі. Вони мають малі розміри і тому були названі «мікроорганом».

Про існування даних клітин люди знали давно але про місце їхньої локалізації дізналися вперше.

Для виявлення органу використовувався двофотонний лазерний мікроскоп, пристрій, який дозволяє отримувати тривимірні зображення тканин людини. Серед цих клітин були виявлені ще клітини пам’яті B-лімфоцити, вид клітин, який запам’ятовує збудника захворювання, після чого дана інформація використовується для швидкого знешкодження при повторному зараженні. Дані клітини перетворюються на плазматичні клітини, які починають виробляти антитіла для знешкодження загрози. Таке скупчення клітин знайшли в ділянці пахви. Дослідники вважають, що дане місце локації є ідеальним, оскільки куди б не попала інфекція – шлях від даної ділянки буде максимально коротким.

При інфекційних захворюваннях кожна мить має значення, тому що бактерії можуть подвоювати свою кількість щопівгодини. І якщо ваш організм забарився – це може закінчитися дуже плачевно.

Саме вакцини мають вирішальне значення при захисті організму від багатьох захворювань. Все це тому, що організм виробляє клітини пам’яті до ослаблених бактерій (вірусів) чи середовищ на яких вони проживали і зможе швидко дати відсіч при справжньому захворюванні.

Чи має дане відкриття значення?

Звичайно, адже відрита нова структурна одиниця імунної системи, а це дасть змогу краще розуміти її функції та використати ці знання для вдосконалення методів вакцинації. Теперішні вакцини орієнтовані на створення B-клітин. А дане дослідження дає змогу простежити як відбувається перетворення B-клітин на плазматичні під впливом «мікрооргану» та зробити їх ефективнішими.

І хоча вчені не одну сотню років вивчають організм під мікроскопом, він ще приховує чимало таємниць, які чекають на свого відкривача.Залишити відповідь