Вчені знайшли у людини нові органи

Вченими із університету Дуйсбург-Ессен (Німеччина) було знайдено нові ограни, а саме: нову складну мережу дрібних кровоносних судин, що знаходяться в середині людських кісток.Це відкриття дає ясно зрозуміти яким чином медикаменти при ін’єкціях в кістки поширюються по всьому організму.

Дані канали мають назву транскортикальні судини (англ. trans-cortical vessels) та дозволяють крові та її імунним клітинам швидко проникати в будь-які органи організму людини.

Часто в надзвичайних ситуаціях (наприклад на полі бою) лікарі не встигають знайти вену і тому роблять ін’єкцію прямо в кістку. Така процедура не раз рятувала людське життя.

Раніше було невідомо чому і яким чином медикаментам вдавалося проникати так швидко до місця призначення. Тепер же стало відомо, що увесь секрет крився у щойно відкритих судинних каналах.

Відкрити анатомічну структуру допомогла речовина із назвою етилціннамат. Це хімічна сполука, яка має здатність знебарвлювати кістки та робити їх прозорими.

Для експерименту використовувалася великогомілкова кістка миші, яка після оброблення була досліджена за допомогою рентгенівської та світлової флуоресцентної мікроскопії.

Було знайдено декілька сотень дрібних кровоносних судин, які проходять через кісткову тканину. За різними даними через них проходить до 80 процентів артеріальної та 59-ти венозної крові.

Також була знайдена схожа система більш товстих кровоносних судин у великогомілковій кістці людини. Але для того аби більш детально вивчити всі їхні функції та призначення потрібно набагато більше часу.Залишити відповідь