Знайдена найдавніша квітка

Звичайно, знайшли не квітку, а її скам’янілості, вік яких становить 174 мільйони років. Скам’янілості знайшла група археологів, яка і вважає, що дана квітка являється найстарішою на планеті із всіх, які відомі науці.



Квіткова рослина вже й отримала ім’я — Nanjinganthus dendrostyla. Зростала дана давня знахідка багато мільйонів років тому у час панування юрського періоду. Раніше роль найдавнішої квітки на Землі займала рослина, що росла близько 130 мільйонів років тому. Це був час крейдового періоду.

Коли виникли, від кого пішли і як еволюція діяла в тому напрямку, щоб у рослин з’явилася квітка вчені поки що розуміють погано. Але хочуть неодмінно вияснити. І дослідження скам’янілостей давніх квіткових рослин може пролити світло на складні еволюційні процеси що діяли в напрямку необхідному для формування квітки. І високу цінність в таких дослідженнях мають саме скам’янілості давніх геологічних періодів.

Одним із дослідників був Цян Фу (Qiang Fu), який для того аби описати квітку, дослідив разом із колегами багато скам’янілих остатків, що були знайдені в породах формації Нанкіні, Китай, які датовані юрським періодом. Часом пізніше, скам’янілості були вивчені за допомогою потужних мікроскопів.

Вчені мають надію на те, що детальне вивчення Nanjinganthus dendrostyla допоможе більше дізнатися про ранні квіткові рослини. Вчені на даний час намагаються дізнатися чи була дана рослина монофілетичною, тобто такою, що дала початок наступним видам квіткових рослин чи поліфілетичною. Якщо рослина була поліфілетичною, то це означає, що в неї та її предків мало спільного.



Залишити відповідь