В мозку людини виявили нову, раніше невідому область

Нейробіологи, ретельно вивчаючи людський мозок при роботі над новим нейроанатомічним атласом, виявили раніше невідому ділянку, яка, можливо, є тільки у людей.Нову ділянку виявила група дослідників з Австралії на чолі з нейробіологом Джорджом Паксіносом (George Paxinos). Дану ділянку вирішили назвати endorestiform nucleus, так як вона розташована всередині нижньої мозочкової ніжки (inferior cerebellar peduncle). Вона знаходиться біля основи мозку — поруч з областю, де вже починається спинний мозок.

«Нижня мозочкова ніжка подібна річці, що несе інформацію від спинного мозку і мозкового стовбура до мозочка, – пояснює Паксінос виданню ScienceAlert. – endorestiform nucleus ж — це група нейронів, яку можна порівняти з островом в цій річці».

Паксінос з іншими дослідниками зміг підтвердити існування endorestiform nucleus, використовуючи відносно новий метод, розроблений для отримання більш чітких зображень мозкових тканин. Дана техніка дозволяє відстежувати в мозку такі речовини, як нейротрансмітери, дозволяючи картувати тканини мозку: техніка, як зазначається, допомагає диференціювати групи нейронів по функціях, а не за зовнішнім виглядом, як у випадку з традиційними методами. Зображення були необхідні Паксіносу для складання нового нейроанатомічного атласу.

Паскінос, як повідомляється, підозрював про існування endorestiform nucleus протягом десятиліть. Так, за словами дослідника, в ході виконання передньобокової хордотомії — операції, що проводиться для зменшення непереборного болю в області тулуба або нижніх кінцівок, – він разом з колегами зауважив, що волокна, які йдуть від хребта, по всій видимості, закінчуються приблизно там, де як раз була відкрита ділянка endorestiform nucleus.

Розташування endorestiform nucleus наводить Паскіноса на думку, що дана область задіяна в дрібній моториці. У інших приматів ця ділянка поки не була виявлена, і можливо, endorestiform nucleus є черговою унікальною рисою людської нервової системи. Поки, втім, це стверджувати рано: перевірити ідею Паскінос розраховує в майбутніх дослідженнях мозку шимпанзе.

Джерело: https://www.popmech.ruЗалишити відповідь