Знайдено відповідь на запитання «Як формується пам’ять на клітинному рівні»

Досліджуючи активність мозку в процесі запам’ятовування нових слів, дослідникам вдалося вперше з’ясувати точний розподіл нової інформації в нейронних мережах гіпокампу.Американським нейрофізіологам вдалося експериментально підтвердити нейрокомп’ютерні моделі утворення пам’яті. За їхніми даними, мозок записує епізодичні спогади в гіпокамп, розподіляючи їх по порівняно невеликій кількості віддалених одна від одної нервових клітин.

Відкриття, опубліковане в останньому номері журналу PNAS, дозволяє зрозуміти базові процеси утворення людської пам’яті, що, в свою чергу дає надію на розробку нових методик лікування таких захворювань, як хвороба Альцгеймера і епілепсії.

Щоб по-справжньому зрозуміти, в якому вигляді зберігається пам’ять в людському мозку, в першу чергу слід з’ясувати, яким чином вона записується в окремих нейронах, з яких утворюються складні нейронні мережі. Дослідження механізму зберігання і виклику пам’яті є критичним кроком на шляху до лікування недоумства і інших хвороб мозку.

– Пітер Н. Стейнметц, інститут неврології Барроу

Стейнметц і його колеги обстежили дев’ять пацієнтів, які страждають на епілепсію. Електроди, імплантовані їм в голову, дозволяли стежити за мозковою активністю піддослідних з точністю до окремого нейрона.

Пацієнтів просили запам’ятати список слів на моніторі комп’ютера, а потім показували більш довгий список, що містить в собі слова з попереднього. Добровольці повинні були спробувати розпізнати побачені раніше слова.

При цьому активувалися ті ж нейрони, що були задіяні раніше при запам’ятовуванні слів з першого списку. Отримані дані ясно показали, що нові відомості були записані в клітини гіпокампу.

Дослідники звернули особливу увагу на те, яким чином відбувається розподіл інформації в мозку. На появу кожного раніше запам’ятовуваного слова реагувало приблизно 100 000 нейронів, розподілених по всьому гіпокампу.

Таким чином, втрата одного або навіть сотень нейронів не зроблять особливого впливу на збереження інформації – такий висновок вчених.

Джерело: https://naked-science.ruЗалишити відповідь