Цікава та загадкова тварина – Мадагаскарська руконіжка

Аборигени вважають, що вбивший руконіжку незабаром помре. Її справжнє ім’я мальгаською мовою досі невідоме науці, так як його бояться вимовляти вголос.1. Мадагаскарська руконіжка, або ай-ай – єдиний сучасний вид сімейства руконіжкових, найбільший в світі нічний примат. Це дуже рідкісний ссавець з бурою шерстю, безумними очима, довгим хвостом і безглуздими величезними пальцями.

Мадагаскарська руконіжка

2. Наука дізналася про існування ай-ай в 1780 році стараннями дослідника П’єра Сонети. Руконіжка мешкає на півночі Мадагаскару, веде нічний спосіб життя. Про систематичне положення ай-ай велися довгі суперечки. Спочатку руконіжок відносили до гризунів, але потім вчені прийшли до висновку, що це лемури особливої групи.

Мадагаскарська руконіжка

3. Місцеві жителі Мадагаскару – мальгаші – ніколи не згадували ай-ай в своєму фольклорі. Тут вона приблизно як Волан-де-Морт: її справжнє ім’я для мальгаської науки невідоме, тому що його бояться вимовляти вголос. Аборигени вважають, що людина, яка вб’є руконіжку незабаром обов’язково загине.

Мадагаскарська руконіжка

4. Насправді, ай-ай досить нешкідлива тварина. Тварина важить близько 3 кг, довжина тіла досягає 36-44 см. Пухнастий хвіст дійсно дуже довгий – близько 60 см. Картину доповнюють яскраві жовті очі і великі вуха, завдяки останнім ай-ай дуже своєрідно полює.

Мадагаскарська руконіжка

5. Руконіжок класифікують як всеїдних: вони харчуються личинками, горіхами, грибами, наростами на корі дерев і фруктами. Добувають їжу ай-ай дуже оригінальним способом. Вони шукають личинок, що мешкають під корою дерева, за допомогою ехолокації, постукуючи середнім пальцем. Потім руконіжка прогризає кору, наколює здобич на третій палець і відправляє її в рот.Мадагаскарська руконіжка

6. Вид занесений до Червоної книги. Малоймовірно, що вам вдасться зустріти ай-ай в природному середовищі існування. Але в деяких зоопарках – цілком. Зовсім недавно весь світ обговорював появу на світ дитинчати ай-ай в зоопарку Денвера. Кажуть, що в неволі руконіжки живуть до 26 років.

Джерело: https://www.popmech.ru

Залишити відповідь