Стало відоме найхолодніше місце на Землі

Через певний часовий проміжок найхолодніше місце на Землі змінює свою локацію, а цьому сприяють регулярні дослідження. Температура в невеликих провалах на Східному Антарктичному плато може опускатися до мінус 98 градусів.

Згідно з новим дослідженням, температура в невеликих долинах, розташованих поруч з поверхнею Антарктичного крижаного щита може впасти майже до мінус 100 градусів Цельсія, перевершивши всі попередні температурні рекорди Землі, повідомляє китайське інформаційне агентство “Сіньхуа”.Дослідники з Національного центру даних про сніг і лід при університеті Колорадо (США) виявили, що температура в невеликих провалах або дрібних западинах на Східному Антарктичному плато може опускатися до мінус 98 градуси Цельсія, “освіживши” тим самим попередній рекорд мінус 93 градусів Цельсія, встановлений в 2013 році в тому ж регіоні.

Велика висота Східно-Антарктичного плато і його близькість до Південного полюса роблять його місцем з самим холодним кліматом на Землі, в той час як невеликі провали в Антарктичному Льодовому щиті є найбільш холодними точками в найхолоднішому місці. Крижані, щільні і низхідні повітряні потоки над поверхнею цього району можуть тривати там протягом декількох днів. Це змушує поверхню і повітря над провалами охолонути ще сильніше.

“У цьому регіоні ми бачимо періоди присутності в атмосфері неймовірно сухого повітря, і це дозволяє теплу від поверхні снігу відображатися в космос ще легше”, – сказав Тед Скамбос, старший науковий співробітник Національного центру даних про сніг і лід і один з організаторів дослідження.

Імовірність появи рекордно низької температури була визначена вченими при аналізі даних, отриманих супутниками в період з 2004 по 2016 рік. Вони свідчать, що така низька температура виникає щоразу при певних погодних умовах. Для того, щоб температура впала так низько, небо повинно залишатися чистим, а повітря сухим протягом декількох днів. Температура може впасти ще трохи нижче, якщо такі умови зберігатимуться протягом декількох тижнів, але це вкрай малоймовірно, сказав Скамбос. На думку дослідників, температура мінус 98 градусів Цельсія є найнижчою з можливих на поверхні Землі.

Дослідження було опубліковане в американському науковому журналі Geophysical Research Letters.Залишити відповідь