Нові роботи, що схожі на медуз будуть моніторити океан

Нова медуза-робот здатна спостерігати і піклуватися за крихкими частинами Світового океану, не завдаючи шкоди.

Роботів створила команда американських вчених із Флоридського Атлантичного університету та Управління військово-морських досліджень. Машини можуть вільно плавати, пересуватися і пропливати через вузькі ділянки. Дослідники опублікували роботу про свої досягнення в журналі Bioinspiration and Biomimetics.«Вивчення і моніторинг таких тендітних середовищ, як коралові рифи, завжди було досить складним завданням для морських дослідників. М’які роботи мають великий потенціал в цій справі, – говорить доктор Ерік Енгеберг. – Біоміметичні м’які роботи, створені за типом риб і інших морських тварин, дуже популярні в дослідницькому співтоваристві в останні роки. Медузи можуть бути відмінними прототипами, так як вони хороші плавці».

Щоб зробити свого робота досить ефективним, вчені взяли за основу форму вухатої аурелії (Aurelia aurita) на етапі личинки. Тоді як в попередніх дизайнах медуз-роботів застосовувалися різні механізми тяги, тепер команда вирішила використовувати гідравлічні мережі, які будуть приводити машину в рух.

«Головне застосування робота — дослідження та моніторинг делікатних екосистем, саме тому ми використовуємо приводи з гідравлічних мереж, щоб попередити ненавмисні ушкодження. До того ж живі медузи самі по собі плавучі. Щоб зімітувати цю властивість, ми використовували воду для наповнення приводів гідравлічної мережі при плаванні », – говорить доктор Енгерберг.

Для того щоб медуза могла маневрувати, команда задіяла два робочих колеса насоси і накачала вісім щупалець. Дизайн робочого колеса насоса надав відкритий потік води, в якому вода з навколишнього середовища закачувалася в м’які приводи для відтворення плавального ривка. Коли насоси відключалися, еластичність силіконового матеріалу в приводах щупалець стискала приводи для зворотного викиду води під час фази релаксації. Новий дизайн також допоміг позбутися гвинтів, спростивши керування, розміри і знизивши вартість розробки.

Команда роздрукувала п’ять різних медуз-роботів на 3D-принтері, застосувавши силіконову гуму для приводів. Всіх роботів зробили такими, що розрізняються за твердістю, щоб випробувати вплив цієї властивості на ефективність тяги. Вчені також перевірили здатність робота стискатися при проходженні через вузькі ділянки, використовуючи для цього круглі отвори в пластинах з оргскла.

«Виявилося, роботи могли пропливати через отвори вже свого номінального діаметра. У контрольний алгоритм робота ми плануємо вбудувати датчики навколишнього середовища на зразок сонара разом з навігаційним алгоритмом. Це допоможе йому знаходити отвори і визначати, чи може він через них пропливти».Раніше сайт Біологія та інформатика вже писав про “COTSbot – робота-вбивцю, який врятує австралійський Великий Бар’єрний Риф від морських зірок”

Джерело: https://naked-science.ru/

Залишити відповідь