Метелики і нічні метелики проходять через чотири життєвих стадії — яйце, гусениця, лялечка і імаго. Прийнято вважати, що метелики прекрасні на відміну від «неприємних» гусениць, але це думка несправедлива. Деякі гусениці здатні вразити будь-кого своєю ефектною зовнішністю.

Перед вами — десять найкрасивіших гусениць планети. Метелики і нічні метелики з них вийдуть різні, але поки вони в стадії личинки — їм немає рівних. Хто сказав, що народжені повзати чимось уступають літаючим?

Attacus Atlas

Attacus Atlas. Представник сімейства сатурнієвих, одного з найбільших метеликів в світі з розмахом крил до 24 сантиметрів. Гусениця Attacus Atlas їсть не тільки за себе, але і за майбутню метелика теж — у того просто не розвинений ротовий апарат.Acraga Coa

Acraga Coa — мешканець тропічних лісів Центральної Америки, невелика пухнаста міль з розмахом крил в 20 мм. Гусінь завдяки незвичайному зовнішньому вигляду звуть «мармеладними» або «перловими». «Намистинки» на її спині легко відламується без шкоди для самої комахи — це захисний механізм як у ящірки, що відкидає хвіст.

Polyura Sempronius

Polyura Sempronius — австралійський метелик з цікавим прізвищем «хвостатий імператор». Метелик виглядає досить звично, а ось гусінь у нього абсолютно унікальна — з крутим набором хітинових «рогів».

Pipevine Swallowtail

Pipevine Swallowtail — північноамериканський метелик з чорно-червоною рогатою гусінню відверто демонічного вигляду. Тим не менш, вона абсолютно безпечна — якщо, звичайно, ви не рослина, яку вона збирається з’їсти.

Hubbrad's Small Silkmoth

Hubbrad’s Small Silkmoth, хоча і зветься «малим» метеликом, досить великий — з розмахом крил до 7 сантиметрів. Його гусінь, як і він сам, активна виключно ночами, коли її приголомшливе забарвлення не так помітне для хижаків.

Blue Morpho

Blue Morpho — ще один метелик з Центральної Америки. Гусінь цього виду відома за схильність до канібалізму, а з рослин вони віддають перевагу токсичним, накопичуючи в своєму тілі сильну отруту. Хижаки зазвичай обходять їх стороною.

Flannel Moth

Flannel Moth, «фланельний метелик» повністю відповідає своїй назві — він м’який і пухнастий на вигляд. Але не варто намагатися погладити Flannel Moth — він приховує гостре отруйне жало. Отрута не смертельна, але головний біль і температура гарантовані.Cerura Vinula

Cerura Vinula, він же вилохвостий, він же шовкопряд-гарпія — великий нічний метелик з сімейства чубарок. Якщо потривожити його гусеницю, та прийме особливу загрозливу стійку — надує і підніме передній кінець тіла, витягне пахучі нитки ззаду і оббризкає кривдника їдкою рідиною.

Isa Textula

Isa Textula — метелик з сімейства Limacodidae, вони ж метелики-мокриці. Гусінь залишають на поверхні листя дерев характерні звивисті сліди, а від хижаків захищаються жалючими волосками по краю тіла.

Isochaetes Beutenmuelleri

Isochaetes Beutenmuelleri — досить звичайний метелик з тих же Limacodidae, але його гусінь виглядає як справжня коштовність. Милуватися нею краще на відстані — отруйні волоски можуть викликати сильне подразнення шкіри.

Джерело: https://www.popmech.ru

Залишити відповідь