Яким чином один-єдиний єнот здатний знеструмити ціле місто? Забравшись в трансформаторну будку або на лінію електропередач.

Іноді в цій же ролі виступають тхори, білки і мавпи, залишаючи без світла селища, атомні електростанції і Великий адронний колайдер. Деякі при цьому навіть примудряються вижити! Правда, нечасто.

Той самий випадок, коли цікавість губить кішок (хоча вони-то якраз в трансформатори не забираються). В усякому разі, світова слава їм при цьому точно забезпечена.

Тварини, які викликали відключення електроенергії (посмертно) 1

Єноти, завдяки уродженій цікавості, нахабству і безстрашності — фахівці з викликання коротких замикань. Вони регулярно знеструмлюють райони як невеликих, так і великих міст. Один з недавніх випадків — єнот, який забрався в підстанцію позбавив на пару годин світла … весь Сіетл.Тварини, які викликали відключення електроенергії (посмертно) 3

Пацюки, яких в звітах зазвичай називають «тварина, що нагадує пацюка» також не проти погризти дроти в самому невідповідному місці. На АЕС Фукусіма-1 через два роки після аварії стався 29-годинний збій систем охолодження. Причина? Обгорілий труп «невеликої тварини, що нагадує пацюка» на проблемному щиті.

Тварини, які викликали відключення електроенергії (посмертно) 5

Мавпи нітрохи не менш цікаві і нахабні, ніж єноти. Зовсім недавно в Кенії мавпа вертихвістка примудрилася … знеструмити всю країну! Вона впала в трансформатор головної ГЕС Кенії «Гтару», що призвело до її відключення і перевантаження інших машин.

Тварини, які викликали відключення електроенергії (посмертно) 7

Голуби можуть викликати змикання, навіть без безпосереднього контакту з мережею, а просто гадячи де завгодно. Вони змусили давати збої систему регулювання транспорту в японських містах Сіодзірі і Мацумото, в зв’язку з чим вулиці завмерли в пробках. Вийшло з ладу близько 25 тисяч світлофорів і сотні будинків — всього лише через пташині екскременти.

Тварини, які викликали відключення електроенергії (посмертно) 9

Тхір (або, можливо, куниця) відзначився в кінці квітня, вирішивши погризти кабель в одному з трансформаторів Великого адронного колайдера. Своєю передчасною загибеллю він викликав тимчасове відключення енергії в лабораторії, але на щастя обійшлося без серйозніших наслідків.

Тварини, які викликали відключення електроенергії (посмертно) 11

Самотня курка, якимось чином пробралася на територію аеропорту гавайського острова Мауї в 2013 році, зрозуміло, забралася в трансформатор. Збій в мережі був невеликим, але все ж уповільнив відправку пасажирів.

Тварини, які викликали відключення електроенергії (посмертно) 13Білки викликають замикання із завидною регулярністю. Тільки в США сталося не менше 700 інцидентів, в яких білки були винуватцями відключення енергії. Для порівняння — різноманітні птахи займалися подібним «саботажем» лише пару сотень разів.

Тварини, які викликали відключення електроенергії (посмертно) 15

Змії вміють прекрасно заповзати туди, куди закрита дорога іншим тваринам, в тому числі в трансформаторні будки. Лише місяць тому стався черговий інцидент, коли змія залишила десятки тисяч людей без світла в місті Рок-Гілл.

Тварини, які викликали відключення електроенергії (посмертно) 17

Мурахи можуть наповнити ваш будинок і красти їжу, але зі світлом навряд чи викличуть проблему … якщо, звичайно, це не знамениті вогняні мурашки, гроза проводок і електромереж. Вони обгризають пластик навколо проводів для будівництва гнізда, викликаючи замикання і пожежі.

Тварини, які викликали відключення електроенергії (посмертно) 19

Замість цього вони періодично чешуться об дерев’яні опори лінії електропередачі, розхитуючи їх і навіть обрушуючи. Іноді вони деруться на стовпи, обриваючи дроти.

Джерело: https://www.popmech.ru

Залишити відповідь