Нові дані про структуру нирок ставлять під сумнів сучасне розуміння фізіології нирок

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

Дослідження, проведене в Брістольському університеті виявило, що мікроскопічна структура людських нирок відрізняється від існуючих про неї уявлень. Результати дослідження опубліковані в журналі American Journal of Physiology.
Нирка є ключовим органом, що регулює хімічний склад крові та інших тканин шляхом фільтрації і реабсорбції. Контроль кровотоку і тиску в нирці є важливим для підтримки цих процесів.

Вчені з Брістольського університету вивчили структуру гломерул людини — мікроскопічних клубочків діаметром 0,2 мм, що складається з тонкостінних кровоносних судин, які дозволяють здійснювати фільтрацію крові в канальцях нирки. У попередніх дослідженнях мікроскопічної структури клубочків не враховувався фізіологічний тиск крові: в препарованій нирці стінки дрібних кровоносних судин і канальців спадаються, що призводить до помилкової інтерпретації зображень при мікроскопії.

Вчені показали, що архітектоніка людських гломерулярних судин відрізняється від нині описаної. Точна 3-D реконструкція клубочків виявила нові ділянки кровоносних судин, звані судинними камерами, які ставлять під сумнів сучасну концепцію функціонування нирок, існуючу вже 170 років.

Rozetka UA

Фільтруюча людська гломерула має діаметр 0,2 мм і прикріплюється до реабсорціюючого канальця довжиною 5 см і діаметром 0,06мм. У нирці відзначається більше мільйона подібних структур. 3-D реконструкція була виконана з зображень свіжої або фіксованої нирки, отриманих за допомогою світлової мікроскопії, конфокальної мікроскопії, мультифотонної мікроскопії і просвічуючої електронної мікроскопії.

Виявлені структури можуть грати роль в контролі кровотоку і фільтрації, а також тиску в ниркових клубочках у людини. Незвичайною знахідкою було те, що у більш дрібних видів, найімовірніше немає судинних камер, а також те, що більш дрібні гломерули (як, наприклад, у дітей) також можуть не мати судинних камер. Це пов’язують з дрібними розмірами гломерул, але це припущення необхідно підтвердити.

Розуміння структури і фізіології нирок дозволить краще розібратися в механізмах розвитку захворювань нирок. Вчені вважають, що отримані ними дані дозволять розібратися в розвитку цілого ряду захворювань нирок.

Джерело: https://www.medsolutions.ru/

 

Захисти свій комп’ютер та смартфон

ESET NOD32


... ...

Залишити відповідь