За час існування людської цивілізації було знищено 83% диких тварин!

Людство присутнє на планеті Земля крихітний проміжок часу, але за цей найкоротший час наше людство зробило непропорційний вплив на живу планету.

Згідно з проведеним дослідженням, 7,6 мільярдів чоловік, що живуть на планеті, складають всього 0,01% від загального числа всіх живих істот. Але з моменту зародження цивілізації діяльність людини призвела до того, що ми втратили 83% всіх диких ссавців і близько половини видів рослин, в той час як худоба, яку ми розводимо, розповсюджена по всій планеті.Чи знаєте ви, що бактерії, які, згідно з деякими даними є основною формою життя, складають всього 13% всіх живих істот, а процвітають на світі рослини — близько 82% всього живого, а решта істот, включаючи комах, грибів, риб і тварин, становлять лише 5% світової біомаси. Більш того, мешканці океанів, яких не можна віднести до числа риб, складають всього лише 1% всієї біомаси.

Проте людство зараз грає домінуючу роль на Землі. Ми розводимо худобу і ця худоба має великий вплив на все навколишнє середовище.

Перетворення планети і зміна навколишнього середовища, викликане людською діяльністю, привело вчених до проголошення нової геологічної ери — антропоцену. Одним із запропонованих маркерів цієї зміни є кістки домашньої курки, які сьогодні можна знайти всюди — курей їдять по всьому світі.

Виконана вченими робота показує, що свійська птиця, яку вирощують сьогодні становить 70% всіх птахів на планеті, і тільки 30% всіх птахів — це дикі птахи. Для ссавців все ще гірше — близько 60% всіх ссавців на Землі — це худоба, в основному велика рогата худоба і свині, яких розводять люди, ще 36% — це самі люди, а решта, що залишилися 4% — це дикі тварини.

Це приголомшує — у фільмах про дику природу ми бачимо величезну кількість птахів всіх видів і диких тварин, а на ділі виявляється, що більше половини всіх птахів і тварин в світі — це одомашнені тварини і птахи.

Знищення дикого середовища проживання і винищення лісів і їхніх мешканців для ведення сільського господарства, проведення лісозаготівель і розвитку промисловості призвело до того, що багато вчених вважають, що саме люди стануть причиною четвертого масового вимирання живих істот у світі, яке відбудеться через людину. Вважається, що близько половини тварин Землі були винищені за останні 50 років. Після того, як люди стали розвивати фермерство ми винищили більшу частину дикої природи. За останні три століття китобійного промислу люди залишили в морі лише четверту частину морських ссавців.

Для того, щоб пояснити весь жах того впливу, яке ми чинимо на сучасний світ і як ми знищуємо його різноманіття, один з учених сказав:

– Щоб наочно пояснити це моїм дочкам я навів такий приклад: ось носоріг, а поруч з ним слон, кенгуру і сокіл … Всі вони різні і це і є різноманіття світу! Але що робить людина? Вона все змінює і тепер різноманіття світу можна описати так: ось корова, поруч з нею ще одна корова, знову корова і ось курка … Ми сподіваємося що люди, прочитавши наше дослідження, візьмуться за розум і зрозуміють, який величезний вплив вони роблять на навколишнє середовище .

Дослідники вирахували оцінки біомаси, використовуючи дані з сотень досліджень, використовуючи сучасні методи, такі як дистанційне зондування та мікроскопічні дослідження. В якості ключового заходу дослідження використовувався вуглець — вчені встановили, що весь життєвий цикл містить 550 мільярдів тонн елемента. Дослідники визнають, що дослідження має певні неточності, але дозволяє говорити про процентне співвідношення різних видів живих істот.Пол Фалковски з Університету Рутгерса в США, сказав: «Це дослідження, є першим всебічним аналізом розподілу біомаси всіх організмів, включаючи віруси, на Землі. Люди надзвичайно ефективно використовують природні ресурси, відбираючи території у диких тварин, викорінюючи диких ссавців для їжі або задоволення практично на всіх континентах.

Джерело: https://rodovid.me

Залишити відповідь