Вперше на відео: годування маленьких далекосхідних леопардів

У національному парку «Земля леопарда» фотопастка відобразила процес грудного вигодовування самкою далекосхідного леопарда своїх дитинчат.
Фотопастка, встановлена в парку «Земля леопарда», дозволила більше дізнатися про те, як леопарди ростять потомство. Молода самка Leo 120F відпочиває зі своїми двома кошенятами і вилизує їх, в тому числі коли один з них присмоктується до материнських грудей.Leo 120F — перше кошеня «зоряної» хижачки Leo 38F, ім’я якій дала голлівудська актриса Памела Андерсон. На території, яку облюбувала молода мати, живе тільки один самець — Leo 12M «Тайфун», тому біологи вважають, що саме він став батьком для дитинчат Leo 120F.

Особливий інтерес дослідників викликав вік кошенят-підлітків, які потрапили в об’єктив фотопастки: їм близько шести місяців. Приблизно в цей час молоді леопарди повністю відмовляються від молока і переходять на м’ясо. Той факт, що в момент сімейного відпочинку мати допустила велике кошеня до грудей, здивував зоологів. Вони відзначають, що період лактації вимагає від самок багато енергії: їм доводиться витрачати додаткові сили і щоб полювати, і щоб виробляти достатньо молока.

На знімках у самки вже не помітно сосків, живіт підтягнутий, що означає майже повне закінчення періоду лактації. При цьому полювати їй доводиться ще частіше, ніж раніше: тепер вона забезпечує м’ясом не тільки себе, але і дитинчат, які при цьому можуть заважати вдалому полюванню, крутись поблизу. «Добре, що вона знаходить час на відпочинок», – кажуть науковці заповідника, припускаючи, що хижачка відступила від норми годування саме із-за свого розслабленого стану і гарної фізичної форми.

Джерело: http://www.nat-geo.ruЗалишити відповідь