Чим небезпечний найгостріший в світі перець?

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

Деякі особливо гострі сорти перцю можуть не тільки принести гострі відчуття, але і завдати серйозної шкоди здоров’ю, не тільки пропалюючи дірки в травних шляхах, але і надовго ускладнюючи кровопостачання мозку.

Американські медики опублікували в журналі BMJ звіт про рідкісний клінічний випадок. Абсолютно здоровий 34-річний чоловік звернувся в лікарню зі скаргами на біль в голові і шиї. Неврологічні тести нічого не дали, зате КТ показало порушення кровообігу в мозку: кілька артерій виявилися вужчими, ніж зазвичай. Діагноз звучав так: оборотний церебральний вазокострикторний синдром. Таку реакцію судин зазвичай дають медичні препарати і рекреаційні стимулятори, але в цьому випадку справа була не в них, а в перці чилі сорту Carolina Reaper, найгострішого в світі.

За декілька днів до звернення в лікарню чоловік брав участь в змаганні зі швидкісного поїдання цього гострого овочу. Судини пацієнта залишалися звуженими протягом п’яти тижнів, але могло бути і гірше: гострий перець в змозі, наприклад, пропалити в стравоході дірку — такий випадок був описаний в 2016 році.

Rozetka UA

Гостроту харчових продуктів порівнюють за шкалою Сковілла; в ній і жовтий, і червоний перець сорту Carolina Reaper займають ту ж сходинку, що і перцеві балончики. Гострий смак дає присутність капсаїцину; по його вмісті і оцінюється (в коефіцієнті Scoville) гострота. Для чистого капсаїцину значення коефіцієнту—- 16 мільйонів, для перцю Carolina Reaper — від 2 до 5,5 млн, для соусу табаско — від 2,5 до 5 тисяч.

Джерело: https://www.popmech.ru/

Захисти свій комп’ютер та смартфон

ESET NOD32


... ...

Залишити відповідь