Чим небезпечний найгостріший в світі перець?

Деякі особливо гострі сорти перцю можуть не тільки принести гострі відчуття, але і завдати серйозної шкоди здоров’ю, не тільки пропалюючи дірки в травних шляхах, але і надовго ускладнюючи кровопостачання мозку.Американські медики опублікували в журналі BMJ звіт про рідкісний клінічний випадок. Абсолютно здоровий 34-річний чоловік звернувся в лікарню зі скаргами на біль в голові і шиї. Неврологічні тести нічого не дали, зате КТ показало порушення кровообігу в мозку: кілька артерій виявилися вужчими, ніж зазвичай. Діагноз звучав так: оборотний церебральний вазокострикторний синдром. Таку реакцію судин зазвичай дають медичні препарати і рекреаційні стимулятори, але в цьому випадку справа була не в них, а в перці чилі сорту Carolina Reaper, найгострішого в світі.

За декілька днів до звернення в лікарню чоловік брав участь в змаганні зі швидкісного поїдання цього гострого овочу. Судини пацієнта залишалися звуженими протягом п’яти тижнів, але могло бути і гірше: гострий перець в змозі, наприклад, пропалити в стравоході дірку — такий випадок був описаний в 2016 році.

Гостроту харчових продуктів порівнюють за шкалою Сковілла; в ній і жовтий, і червоний перець сорту Carolina Reaper займають ту ж сходинку, що і перцеві балончики. Гострий смак дає присутність капсаїцину; по його вмісті і оцінюється (в коефіцієнті Scoville) гострота. Для чистого капсаїцину значення коефіцієнту—- 16 мільйонів, для перцю Carolina Reaper — від 2 до 5,5 млн, для соусу табаско — від 2,5 до 5 тисяч.

Джерело: https://www.popmech.ru/Залишити відповідь