У Мексиці знайдено «вимерлий» вид кенгурових стрибунів

SULA VANDERPLANK, SAN DIEGO NATURAL HISTORY MUSEUM

Вчені виявили чотирьох Сан-Кінтінских кенгурових стрибунів у Мексиці, повідомляє прес-реліз на сайті Музею природної історії в Сан-Дієго. Останній раз гризуна, який вже кілька десятиліть вважався вимерлим, бачили 30 років тому. Робота зоологів буде опублікована в новому випуску Бюлетеня Академії наук Південної Каліфорнії.Мексиканське місто Сан-Кінтін в минулому столітті пережило сільськогосподарський «бум», в результаті якого його територія зазнала серйозних змін. Деякі тварини, в тому числі і кенгурових стрибун Dipodomys gravipes, позбулися звичних місць проживання та їжі. Вид був описаний американським зоологом Лоуренсом Хьюї в 1925 році: вчений виявив дві колонії дрібних гризунів (13 сантиметрів в довжину), які мали, як і інші кенгурові стрибуни, потужні задні ноги, які дозволяли їм стрибати на відстань до двох метрів. Останній раз Сан-Кінтінских стрибунів бачили в 1989 році, і п’ять років по тому мексиканський уряд оголосив, що вид повністю вимер або знаходиться на межі зникнення.

Однак влітку 2017 року група зоологів під керівництвом Еріка Мельника (Eric Mellink) випадково виявила відразу чотирьох гризунів в дослідницьких пастках. Вчені виміряли тварин, сфотографували їх і відпустили на волю. Ніхто з команди Мельника не бачив Сан-Кінтінских кенгурових стрибунів досі, тому дослідники порівнювали знімки і параметри тварин з музейними зразками, а також з минулими фотографіями.

Крім того, вченим вдалося виявити два інших види, які також вважалися вимерлими або знаходяться на межі вимирання – висотну каліфорнійську полівку (Microtus californicus huperuthrus) і Голохвостого ховраха (Xerospermophilus tereticaudas apricus). На думку вчених, причиною повернення видів може бути різке скорочення сільськогосподарських угідь в останні десятиліття, яке пов’язане з посухою. Зоологи сподіваються, що їм вдасться виявити і інших «вимерлих» тварин на території регіону в майбутньому.

У минулому році в Еквадорі були знайдені два «вимерлих» види жаб – чорна плоскогірна жаба Джамбато (Atelopus ignescens) і сумна арлекинова жаба (Atelopus nanay). До цього останній раз їх бачили 28 років тому.

Джерело: https://nplus1.ruЗалишити відповідь