Стало відомо, чому свині найкращі донори, а щурі “родичі” людині

Стало відомо, чому свині найкращі донори

Вчені поспішили розвіяти міф про те, що свині – генетичні родичі людини. Генетики з усмішкою кажуть, що навіть припускати таке дурість, але вони розуміють, звідки пішла помилка.

В останні роки вчені-трансплантологи кажуть про перспективність використання тканин свиней для пересадки людям. Тести показали, що людський організм не відторгає “свиню” після підсадки.Саме це, як кажуть вчені, ймовірно, і стало поширеною помилкою про те, що свині – генетичні родичі людей. Рідними для свиней є бегемоти і кити. Нічого дивного в цьому немає. У доісторичні часи кити, тобто їхні прабатьки, ходили по землі. Вони нагадували одночасно собаку і свиню.

Тільки після того, як кити занурилися в воду, у них стали “відвалюватися” лапи і з’явився характерний хвостовий плавець.Якщо повернутися до медицини, то варто відзначити, що свині не мають білкових структур, які імунна система людини сприймає, як тканини свині. Для “імунки” свиня те ж саме, що тканина, пересаджена від людини або найбільш підходящого другого варіанту – шимпанзе.
При цьому свині стають найкращими “претендентами” на пересадку, як пише портал Naked Science, з етичної точки зору. По-перше, їх розводять на забій в промисловому масштабі. По-друге, вони швидко ростуть, тому дефіциту в їхніх тканинах не буде.

Якщо отримання органу для трансплантації від людини до людини регламентується законом, то в питанні з шимпанзе виникає “вузький” момент. Цих приматів вкрай мало. Крім того, вони володіють інтелектуальним потенціалом, а це може перешкодити в створенні правового поля для вирощування шимпанзе для того, щоб їх потім вбити, а органи вилучити і пересадити людині.

Якщо міркувати, хто людині в генетичному плані близький, то це, звісно ж, примати. Найрідніші – шимпанзе. За ними йдуть горили. Далі йдуть всі інші примати – орангутанги, мавпи, павіани.

Як це не дивно, але у людей в генетичному плані багато спільного з гризунами – мишами і щурами

Джерело: https://moika78.ru

Додати коментар