Мурахи будують жорстокі пастки, що нагадують середньовічні знаряддя тортур

Тропічні мурахи будують пастки таким чином, щоб ловити жертву, чия вага може в 50 разів перевищувати їх власну.
Фото Markus Schmidt.

В кінці фільму “Хоробре серце” показана жорстока сцена, де до змученого героя, якого грає Мел Гібсон, застосовують жорстокі тортури: його тіло буквально розтягують. В цілому світ знає чимало прикладів нещадних середньовічних знарядь тортур, і завжди здавалося, що таке могли придумати лише люди, які не мають ні жалю, ні співчуття. Але, як з’ясувалося, подібні приклади витончених покарань можна знайти і в світі тварин.Тропічні мурахи, як повідомляється в науковій статті, опублікованій в виданні Biological Journal of the Linnean Society, застосовують жорстоку пастку, яка нагадує дибу. Мова йде про знаряддя тортур за допомогою розтягування тіла жертви.

Провідний автор роботи біотехнолог Маркус Шмідт (Markus Schmidt) з дослідницької компанії Biofaction і Алан Дежен (Alain Dejean) з Тулузького університету описують по-справжньому жорстокий, але ефективний метод, яким користуються мурашки виду Azteca brevis.

Фахівці з’ясували, що комахи будують гнізда, що дозволяють ловити здобич великих розмірів. В результаті вони розривають на шматки свою жертву.

Мурашки виду A. brevis мешкають на деревах в Коста-Ріці. Вони, як і всі мурахи, досить малі, але це не заважає їм ловити нічого непідозрюючих членистоногих, чия вага майже в 50 разів перевищує їх власну.

Запорука успіху на полюванні – командна робота, якою славляться мурахи, а A. brevis можуть похвалитися ще підступністю і жорстокістю.

Автори роботи пояснюють, що ці мурахи дуже вдало розставляють свої пастки: вони створюють мережу тунелів в гілках рослин, вкритих грибком, для якого характерні отвори (мірмекофіти). Ці отвори досить великі, щоб робоча мураха змогла висунути свою голову.


Мурахи будують жорстокі пастки, що нагадують середньовічні знаряддя тортур

Саме там комахи лежать в засідці з широкого розкритими жвалами, як у відомій грі “Удар крота”. І варто веретеноподібним кінцівкам нещасного коника, який просто проходив повз, зісковзнути в ці отвори, як мурахи починають його кусати.

Більш того, мурахи починають тягнути жертву доти, поки комаха цілком не впаде на гілку, оголивши всю себе для укусів. В результаті все тіло жертви буде покусане мурахами, а потім його затягнуть в укриття.

За словами Шмідта, намагаючись звільнитися, жертва вступить ще в один отвір, де повториться та ж сама процедура, і так буде відбуватися до тих пір, поки ноги здобичі не будуть зафіксовані, а її саму не розпластають по всьому гнізду.


Мурахи будують жорстокі пастки, що нагадують середньовічні знаряддя тортур

Простіше кажучи, мурахи просто утримують жертву на місці, а самі в цей час з’їдають її всією командою. Весь процес може зайняти від 20 хвилин до декількох годин, пишуть фахівці.Залишити відповідь