В зубах стародавньої людини знайшли смертоносний вірус

Група вчених під керівництвом Еске Віллерслева (Eske Willerslev) з Копенгагенського університету виявила сліди гепатиту B в ДНК людини, що жила близько 4,5 тисячі років тому. Це найстаріше свідчення існування вірусу зі знайдених дотепер. Про результати дослідження повідомляє видання Science Alert.Фахівці виділили ДНК із зубів і скроневої кістки скелетів 137 осіб з кочових народів, що жили 2000-7000 років тому. Для цього біологи використовували метод дробовика, коли довгі ланцюги ДНК розщеплюються на фрагменти, які перекриваються, і потім вбудовуються в вектори — кільцеві молекули, що копіюються в клітинах бактерій. Таким чином створюється геномна бібліотека. Вибрані випадковим чином фрагменти секвенуються, тобто визначається послідовність нуклеотидів, після чого вони об’єднуються в більш великі ланцюги.

Такий метод дозволяє біологам порівняти знову розшифровані послідовності ДНК з уже відомими, які містяться в базах даних. Крім того, були проаналізовані геноми 167 осіб, секвеновані в іншому дослідженні. У 25 людей, одна з яких жила 4,5 тисячі років тому, були виявлені фрагменти нуклеїнових кислот, що належать геному вірусу гепатиту В, який здатний повністю або частково вбудовуватися в ДНК господаря.

До цього відкриття вік найраніших слідів вірусу гепатиту В становив 450 років. Результати дослідження показують, що інфекція мала широке поширення в Євразії протягом декількох тисяч років.

За даними Центрів з контролю і профілактики захворювань США, щорічно від гепатиту В вмирають 786 тисяч людей по всьому світі.

Джерело: https://lenta.ruЗалишити відповідь