В зубах стародавньої людини знайшли смертоносний вірус

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

Група вчених під керівництвом Еске Віллерслева (Eske Willerslev) з Копенгагенського університету виявила сліди гепатиту B в ДНК людини, що жила близько 4,5 тисячі років тому. Це найстаріше свідчення існування вірусу зі знайдених дотепер. Про результати дослідження повідомляє видання Science Alert.

Фахівці виділили ДНК із зубів і скроневої кістки скелетів 137 осіб з кочових народів, що жили 2000-7000 років тому. Для цього біологи використовували метод дробовика, коли довгі ланцюги ДНК розщеплюються на фрагменти, які перекриваються, і потім вбудовуються в вектори — кільцеві молекули, що копіюються в клітинах бактерій. Таким чином створюється геномна бібліотека. Вибрані випадковим чином фрагменти секвенуються, тобто визначається послідовність нуклеотидів, після чого вони об’єднуються в більш великі ланцюги.

Такий метод дозволяє біологам порівняти знову розшифровані послідовності ДНК з уже відомими, які містяться в базах даних. Крім того, були проаналізовані геноми 167 осіб, секвеновані в іншому дослідженні. У 25 людей, одна з яких жила 4,5 тисячі років тому, були виявлені фрагменти нуклеїнових кислот, що належать геному вірусу гепатиту В, який здатний повністю або частково вбудовуватися в ДНК господаря.

Rozetka UA

До цього відкриття вік найраніших слідів вірусу гепатиту В становив 450 років. Результати дослідження показують, що інфекція мала широке поширення в Євразії протягом декількох тисяч років.

За даними Центрів з контролю і профілактики захворювань США, щорічно від гепатиту В вмирають 786 тисяч людей по всьому світі.

Джерело: https://lenta.ru

Захисти свій комп’ютер та смартфон

ESET NOD32


... ...

Залишити відповідь