Вчені показали як виглядає стовбурова клітина в 3D

Використовуючи глибинне навчання, вчені з Інституту Аллена створили інструмент, який дозволяє візуалізувати структуру клітини, навіть якщо початково у них є тільки її зовнішнє зображення. Інструмент, який здатний це зробити, доступний безкоштовного онлайн, і розробники відзначають, що таким чином можна зрозуміти роботу клітини і помітити чи відбуваються всередині неї якісь шкідливі процеси.Дослідники також додали, що якщо ми краще будемо розуміти внутрішню роботу здорової клітини, то зможемо зрозуміти, що відбувається, коли вона перетворюється, наприклад, в ракову. «Це може допомогти нам відкотитися назад у часі, щоб подивитися на ракову клітину в різний час, аби спостерігати за змінами, які відбуваються, і виявити їх якомога раніше в інших випадках», – сказав Грег Джонсон, учений з Інституту Аллена.

Інститут вже довгий час займається дослідженнями в цьому напрямку, але це перший публічний реліз спеціальної програми для вивчення клітин. Вона орієнтована саме на стовбурові клітини, а також здатна вести записи десятків типів клітин.

Це новий спосіб побачити живі клітини людини зсередини, відзначають дослідники. За їхніми словами, більшість людей представляють клітини як овал, тому що вони так зображені в підручниках. Це непоганий спосіб почати їх вивчати, однак учений Рік Хорвіц додав, що «навряд чи хоча б одна клітина в світі насправді виглядає так».

Для того, аби побачити якомога більше деталей, програма зроблена так, щоб клітини світилися. Після того, як вченим вдалося зробити тисячі фотографій клітин що світяться, їх завантажили в нейромережу, яка, через якийсь час, навчилися передбачати форму і розташування структур в будь-якій комірці, а не тільки в тій, у якій вона вже бачила.

Джерело: https://hightech.fmЗалишити відповідь