Перед вами 10 тварин, які прожили неймовірно довгі роки. Хтось із них перетерпів бомбардування Другої світової, а хтось з’явився на світ ще в епоху Середньовіччя.

1. Папуга ара на ім’я Чарлі. Чарлі народився в 1899 році, його вік – 119 років. Власник птиці – Пітер Орам – купив Чарлі в 1965 році для свого зоомагазину. Пізніше Пітер Орам взяв птицю додому, тому що Чарлі поводився непристойно – дуже любив лаятися. Є версія, що в 1930-х роках Чарлі належав Вінстону Черчиллю, і саме він навчив папугу лайки. У 2004 році дочка Черчилля спростувала цю інформацію: прем’єр-міністр Великобританії дійсно володів схожою птахом, але, за її словами, зовсім не папугою Чарлі.


119-річний папуга і 9 інших довгожителів тваринного світу2. Гігантська морська губка. Ця тварина вразила дослідників, в першу чергу, своїми розмірами: 3.7 м в довжину і 2.1 м в ширину. Губка була виявлена на глибині 2 100 м в водах Тихого океану. Оцінити точний вік тварини не представляється можливим, але вчені вважають, що гігантові не менше тисячі років. У цих місцях морські губки живуть вже понад 2 300 років: можливо, наш гігант жив уже тоді.

119-річний папуга і 9 інших довгожителів тваринного світу

3. Омар по імені Джордж. У 2009 році Джордж був визнаний найстарішим омаром в світі, на той момент Джорджу було 140 років. Величезного лобстера виловили в кінці 2008 року в Канаді. Спочатку омар був проданий місцевому ресторану, але в ситуацію втрутилися співробітники PETA (найбільша в світі організація з захисту прав тварин) і зажадали повернення Джорджа в природне місце існування. Через 10 днів диво сталося, і Джордж був відпущений на волю.

 

119-річний папуга і 9 інших довгожителів тваринного світу

4. Безіменна гренландська акула. Щоб оцінити вік цієї та інших акул, що заплуталися в рибальських сітях, вчені використовували метод радіовуглецевого аналізу в тканинах очної лінзи. Виявилося, що гренландська акула народилася між 1501 і 1 744 роками. Навіть нижня планка ймовірного віку – 274 року – говорить про те, що перед нами найстаріша хребетна тварина в світі.

119-річний папуга і 9 інших довгожителів тваринного світу

5. Алігатор Муджа. Алігатор прибув в сербський зоопарк в 1937 році вже будучи дорослим самцем. За оцінками фахівців вік тварини перевищує 80 років. У роки Другої світової війни Белград переживав сильні авіаудари, в результаті чого загинули майже всі тварини зоопарку. Але Муджа, схоже, народився в сорочці: алігатор пережив важкі часи і залишився неушкодженим.

 

119-річний папуга і 9 інших довгожителів тваринного світу

6. Гігантська черепаха Джонатан. Дослідники стверджують, що тварина з’явилася на світ в 1832 році, хоча середня тривалість життя черепах – 150 років. 186-річний самець живе на острові Святої Єлени з 1882 року, а перше фото Джонатана датується 1902 роком. З цієї черепахою пов’язують забавну історію. У 1991 році на територію, де мешкає Джонатан, привезли самку на ім’я Фредеріка. Протягом 25 років не раз помічалися спроби спарювання цих черепах, але Фредеріка не несла яйця. Лише пару років тому випадковим чином з’ясувалося, що Фредеріка – самець.

119-річний папуга і 9 інших довгожителів тваринного світу

7. Індійський слон Лінь Вонг. Цю тварина можна знайти в Книзі рекордів Гіннесса: Лінь Вонг був визнаний найстарішим слоном, коли-небудь жившим на планеті. На жаль, Лінь Вонга вже не вдасться побачити своїми очима: слон загинув в 2003 році у віці 86 років. Однак в 2016 році з’явилася інформація про те, що пальму першості пора віддати новому кандидату. Ще один довгожитель – слон Дакшаяні – власність індійського релігійного співтовариства Travancore Devaswom Board. Співробітники TDB зверталися до Книги рекордів з вимогою визнати Дакшаяні найстарішим слоном в світі, але так і не представили вагомих доказів.

119-річний папуга і 9 інших довгожителів тваринного світу8. Коротковухий кажан з Сибіру. Довгожитель виду нічниця Брандта був виявлений в 1964 році. Тоді вчені промаркували нічницю і відпустили назад в природне місце існування. Але в 2005 році кажан був знову виявлений дослідниками! Самець дуже здивував учених: справа в тому, що нічниці живуть не більше 20 років.

 

119-річний папуга і 9 інших довгожителів тваринного світу

9. Альбатрос Уіздом – найстаріший птах в світі. Історія альбатроса схожа на долю сибірського кажана. Вперше Уіздом знайшли в 1956 році, тоді птиці було близько 5-6 років. У 2002 році, через 46 років, Уіздом була знову виявлена дослідниками. Вчені відзначають, що Уіздом дивно плодовита: самка зуміла привести на світ 39 дитинчат. Зараз птиці близько 67 років.

 

119-річний папуга і 9 інших довгожителів тваринного світу

10. Косатка на ім’я Гренні. Гренні народилася в 1911 році, вона мешкає в Тихому океані в природних умовах. Вперше касатку виявили в 1967 році в затоці Пьюджет, штат Вашингтон. Оскільки Гренні на той момент вже вийшла з дітородного віку, тварину повернули в природне місце існування. Гренні не має ніякого маркування, але її легко ідентифікувати по характерному рубцю на плавці. На жаль, є ймовірність, що косатка вже загинула: останній раз Гренні була помічена в жовтні 2016 року.

119-річний папуга і 9 інших довгожителів тваринного світу

Джерело: https://www.popmech.ru/

Залишити відповідь