У Мексиканській затоці зняли дивну глибоководну істоту: відео

Морські біологи зняли незвичайну глибоководну істоту, яка схожа на дивно скорченого кальмара. Фахівці поки не можуть визначити, до якого з видів вона належить – можливо, вона відноситься до нового, раніше невідомого науці виду.

Фахівці з дослідницького судна Okeanos Explorer (Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA)) виявили цю дивну істоту на глибині близько 850 метрів в Мексиканській затоці. Вона пливла в дуже незвичній позі – її щупальця були загнуті так, немов істота зайняла оборонну позицію, і настільки сильно, що здається, ніби вона зовсім і не є кальмаром.«Моя перша реакція була такою: що це, чорт візьми, таке?» – сказав морський біолог Марк Векчен (Mike Vecchione) виданню National Geographic. «Істота взагалі не була схожою на кальмара, поки ми не почали наближатися і вона не стала обертатися», – зазначив дослідник.
Своєю манерою плавання істота чимось нагадує наутилуса, а забарвленням – пекельного вампіра (Vampyroteuthis infernalis), глибоководного головоногого молюска-детритофага з сімейства Vampyroteuthidae. Дослідники, крім того, вважають, що незвичайна тварина може виявитися загадковим кальмаром виду Discoteuthis discus, описаним лише за деякими мертвими особинами.
Утім, дослідники поки не виловили дивного кальмара, а тільки зняли його на відео. Їм також не відомо, чим харчується ця істота, яким чином здобуває їжу, для чого приймає таку дивну позу (можливо, заради камуфляжу або ж через хворобу). Надалі фахівці планують отримати більше інформації про таємничу тварину і зрозуміти, чи є вона представником вже знайомого виду або ж чимось абсолютно новим для науки.

Джерело: https://www.popmech.ruЗалишити відповідь