7 дерев, вік яких перевищив 2 000 років

Давайте подивимося на 7 дивовижних дерев, які з’явилися на світ ще до Різдва Христового.

1. Ви знали, що оливкові дерева можуть жити протягом 3 350 років? Найдавніший зразок Oliveira do Mouchão, знайдений в Португалії, є доказом того, що дуже навіть можуть. Тільки уявіть собі: Oliveira do Mouchão був джерелом їжі задовго до того, як в ці краї прийшли римські легіонери.

Oliveira do Mouchão2. Methuselah (Мафусаїл) – це екземпляр остистої міжгірної сосни, який був виявлений в 1953 році ботаніком Едмундом Шульманом. Приблизний вік цього дерева – 4 847 років. Відомо, що довгожитель знаходиться в Національному лісі Ініо штату Каліфорнія. Але заради збереження Мафусаїла точне розташування дерева не розголошується.

Methuselah

3. Дерево Gran Abuelo, або Alerce Milenario – фіцройя кипарисовидна. Екземпляр знаходиться в гірському ланцюзі Кордильєр Пелада в Чилі. Дерево було виявлене групою дослідників в 1993 році. Вік Gran Abuelo становить 3 646 років.

Gran Abuelo

4. The President – секвоядендрон, яка вражає не тільки віком, але і розміром. Це третя найбільша секвойя в світі. Вік Президента – 3 200 років. Екземпляр знаходиться в національному парку Секвойя, штат Каліфорнія. Місцезнаходження дерева доступне для туристів, тому не забудьте зробити пам’ятне фото, коли опинитеся в Каліфорнії.The President

5. Дерево CB-90-11 – остиста сосна, вік якої становить 2 460 років. Про це дерево відомо небагато: екземпляр знаходиться в штаті Колорадо, а інформація про CB-90-11 була вперше опублікована в 1992 році.

Pinus aristata

6. Фікус Jaya Sri Maha Bodhi (Джайя Шрі Маха Бодхі) – найстаріше дерево, посаджене руками людини. Екземпляр був вирощений з відростка знаменитого Дерева Бодхі, під яким Гаутама Будда досяг просвітління. Фікус Джайя Шрі Маха Бодхі вважається святинею у буддистів. Його вік – 2 302 роки; дерево росте в місті Анурадхапура, Шрі-Ланка.

Jaya Sri Maha Bodhi

7. Bennett Juniper – найбільший ялівець в Америці. Оскільки Bennett Juniper – частково пустотілий, класичний метод визначення віку по кільцях не приносить належного результату. Тому вік екземпляра до цих пір викликає сумніви. У 1930 році дослідники оцінили вік дерева в 3 000 років. Натураліст Кларенс Беннетт, в честь якого названий довгожитель, оцінює вік Bennett Juniper в 6 000 років. У 1994 році з’явилася ще одна версія – 2 200 років, і вона вважається найбільш близькою до істини.

Bennett Juniper

Джерело: https://www.popmech.ru

Додати коментар