Давайте подивимося на 7 дивовижних дерев, які з’явилися на світ ще до Різдва Христового.

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

1. Ви знали, що оливкові дерева можуть жити протягом 3 350 років? Найдавніший зразок Oliveira do Mouchão, знайдений в Португалії, є доказом того, що дуже навіть можуть. Тільки уявіть собі: Oliveira do Mouchão був джерелом їжі задовго до того, як в ці краї прийшли римські легіонери.

Oliveira do Mouchão

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

2. Methuselah (Мафусаїл) – це екземпляр остистої міжгірної сосни, який був виявлений в 1953 році ботаніком Едмундом Шульманом. Приблизний вік цього дерева – 4 847 років. Відомо, що довгожитель знаходиться в Національному лісі Ініо штату Каліфорнія. Але заради збереження Мафусаїла точне розташування дерева не розголошується.

Rozetka UA

Methuselah

3. Дерево Gran Abuelo, або Alerce Milenario – фіцройя кипарисовидна. Екземпляр знаходиться в гірському ланцюзі Кордильєр Пелада в Чилі. Дерево було виявлене групою дослідників в 1993 році. Вік Gran Abuelo становить 3 646 років.

Gran Abuelo

4. The President – секвоядендрон, яка вражає не тільки віком, але і розміром. Це третя найбільша секвойя в світі. Вік Президента – 3 200 років. Екземпляр знаходиться в національному парку Секвойя, штат Каліфорнія. Місцезнаходження дерева доступне для туристів, тому не забудьте зробити пам’ятне фото, коли опинитеся в Каліфорнії.

The President

5. Дерево CB-90-11 – остиста сосна, вік якої становить 2 460 років. Про це дерево відомо небагато: екземпляр знаходиться в штаті Колорадо, а інформація про CB-90-11 була вперше опублікована в 1992 році.

Pinus aristata

6. Фікус Jaya Sri Maha Bodhi (Джайя Шрі Маха Бодхі) – найстаріше дерево, посаджене руками людини. Екземпляр був вирощений з відростка знаменитого Дерева Бодхі, під яким Гаутама Будда досяг просвітління. Фікус Джайя Шрі Маха Бодхі вважається святинею у буддистів. Його вік – 2 302 роки; дерево росте в місті Анурадхапура, Шрі-Ланка.

Jaya Sri Maha Bodhi

7. Bennett Juniper – найбільший ялівець в Америці. Оскільки Bennett Juniper – частково пустотілий, класичний метод визначення віку по кільцях не приносить належного результату. Тому вік екземпляра до цих пір викликає сумніви. У 1930 році дослідники оцінили вік дерева в 3 000 років. Натураліст Кларенс Беннетт, в честь якого названий довгожитель, оцінює вік Bennett Juniper в 6 000 років. У 1994 році з’явилася ще одна версія – 2 200 років, і вона вважається найбільш близькою до істини.

Захисти свій комп’ютер та смартфон

ESET NOD32

Bennett Juniper

Джерело: https://www.popmech.ru


... ...

Залишити відповідь