Цікаво, здогадувався Жан Батіст Ламарк, який запропонував термін «безхребетні», що найбільші представники цієї групи досягають десятків метрів у довжину?

1. Японський краб-павук – мешканець берегів Японії і один з найбільших членистоногих. Розмах передньої пари ніг близько 3 м, вага – до 20 кг.

Японський краб-павук2. Тасманійський гігантський прісноводний рак. Цей велетень вважається дуже рідкісним: живе він тільки в Тасманії, і, як ви здогадалися, в прісних річкових водах. Через неконтрольований вилов прісноводний рак може зникнути через пару десятиліть. Раніше зустрічалися особини до 80 см в довжину. Зараз дослідники стверджують, що залишилися лише раки вдвічі менші колишніх рекордсменів.

Тасманійський гігантський прісноводний рак

3. Гігантський павук-мисливець – один з найбільших павуків в світі. 28-сантиметровий павук водиться в Південно-Східній Азії і в Австралії. І в цьому випадку слава гіганта зіграла злий жарт: останні роки чисельність павуків стрімко падає.

Гігантський павук-мисливець

4. Гігантська сколопендра – велика багатоніжка, що мешкає в Південній Америці і на островах Ямайка та Тринідад. Вона досягає розмірів 26 см в довжину і має потужні ногощелепи, які з’єднуються з отруйними залозами. Яд гігантської багатоніжки смертельний для більшості дрібних тварин. Людина не загине він укусу сколопендри, але, однозначно, постраждає.

Гігантська сколопендра

5. Африканський ківсяк – багатоніжка з субтропічної Африки, яка досягає 38.5 см в довжину. Оскільки ківсяк не є небезпечним для людини, його можна зустріти в домашніх умовах у любителів екзотичної живності.

Африканський ківсяк

6. Гігантський кальмар архітеутіс – глибоководний кальмар, який може досягати довжини 26.5 м та ваги 275 кг. На фотографії зображений архітеутіс, знайдений в 1954 році біля берегів Норвегії.

Гігантський кальмар архітеутіс

7. Ахатина гігантська – найбільший сухопутний молюск в світі. Окремі екземпляри досягають розмірів 20 см. Зустрічається в прибережній частині Східної Африки, Ефіопії, Кенії, Танзанії та вдома у сусіда: равлика тримають в якості домашньої тварини по всьому світі.

Ахатина гігантська

8. Пальмовий злодій – один з найбільших наземних членистоногих. Довжина його тіла досягає 40 см, вага – 4 кг. Мешкає на островах Індійського та західної частини Тихого океанів. Пальмовий злодій лазить по деревах та має серйозну силу: його клешні можуть стискатися з силою 3300 Н.

Пальмовий злодій

9. Азіатський лісовий скорпіон мешкає в Південно-Східній Азії та досягає розмірів 20 см. Цей різновид вважається дуже агресивним: в звичайних умовах скорпіон харчується сараною та тарганами, але в разі голоду нападає на родичів.Азіатський лісовий скорпіон

10. Гігантські ізоподи – ракоподібні завдовжки до 76 см та вагою до 1.7 кг. Ці істоти живуть у водах Атлантичного, Тихого та Індійського океанів на великій глибині. Ізоподи харчуються тушами акул та китів, які опускаються на дно після загибелі. Зовнішній вигляд цих ракоподібних вражає. Ізоподи нагадують інопланетних гостей, які прийшли на землю, щоб поневолити людство.

Гігантські ізоподи

Джерело: https://www.popmech.ru

Залишити відповідь