У тканинах людини виявлена раніше невідома анатомічна структура

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

Petros C. Benias et al / Sci Rep 2018

Дослідники виявили в сполучній тканині нову, раніше невідому структуру. Ця структура, або «орган», являє собою систему порожнин, заповнених рідиною. Нову структурну особливість сполучної тканини вдалося виявити при ендоскопії, суміщеної з лазерною конфокальною ендомікроскопією тканин живої людини. Як відзначають вчені в статті в Scientific Reports, існування додаткової системи каналів може пояснювати високу швидкість росту і поширення ракових пухлин – порожнини виконують роль судин, по яких до пухлини доставляються поживні речовини і поширюються метастази.

Невідома анатомічна структура була виявлена при ендоскопії жовчних проток пацієнта. В навколишні тканини був введений флуоресцентний барвник – саме завдяки йому дослідникам вдалося розгледіти організовану у вигляді сіточки систему порожнин в сполучних тканинах. Зразок тканини був узятий у пацієнта при біопсії і заморожений. Виявилося, що структуру можна розглядати, якщо не фіксувати тканину спеціальними розчинами, що стандартно робиться для гістологічного дослідження.

Rozetka UA

У тканинах людини виявлена раніше невідома анатомічна структура

Сітчаста структура, виявлена під оболонкою жовчної протоки (B) при ендоскопії і в зразку біопсії (E) за допомогою лазерної ендомікроскопіі (pCLE), і візуалізована за допомогою флуоресцентної мікроскопії (F)
Petros C. Benias et al / Sci Rep 2018

Дослідники зробили висновок, що система порожнин є нормальною частиною підслизового шару сполучної тканини, що з’єднує слизову і м’язову оболонки. Ці порожнини підтримуються за допомогою пучків колагену, заповнені рідиною і відкриваються в лімфовузли. Внутрішня оболонка порожнин вистелена клітинами, схожими на звичайні фібробласти (клітини сполучної тканини).

У тканинах людини виявлена раніше невідома анатомічна структура

Зображення системи порожнин, отримане за допомогою трансмісійної електронної мікроскопії. Зірочками вказані пучки колагену, а стрілочками – підстилаючі порожнину клітини
Petros C. Benias et al / Sci Rep 2018

Подібні структури вчені виявили в ряді тканин, які підлягають періодичному або регулярному стисканню. Серед них виявилися підслизисті шари всього шлунково-кишкового тракту, сечового міхура і м’які тканини, що оточують бронхи і артерії. Ймовірно, ці порожнини виконують механічну функцію і необхідні для роботи відповідних органів. Також дослідники припускають, що порожнини вносять вклад у формування набряків і фіброзів (розростання сполучної тканини) при різних патологічних станах, а також «допомагають» поширюватися раковим пухлинам.

Лазерна конфокальна ендомікроскопія є технологією візуалізації тканин in vivo після внутрішньовенного введення флуоресцентної речовини. Метод поєднується з ендоскопією і дозволяє заглянути в тканину на глибину 60-70 мікрометрів.

Захисти свій комп’ютер та смартфон

ESET NOD32

Це не перше відкриття, зроблене за останні роки за допомогою безперервно удосконалюючихся технологій біовізуалізаціі. Так, в 2015 році за допомогою in vivo мультифотонної мікроскопії були відкриті лімфатичні судини в головному мозку.

Джерело: https://nplus1.ru


... ...

Залишити відповідь