Загадкову підземну рослину вперше знайшли після 150-літніх пошуків

Квітка Thismia neptunis
Sochor et al

Ботаніки повторно відкрили рослину тісмія Нептуна (Thismia neptunis), яка поширена тільки в віддалених джунглях Малайзії. Цей організм більшу частину часу проводить під землею, над її поверхнею з’являються лише квіти, але й то всього на пару тижнів і не щороку. Стаття з результатами опублікована в журналі Phytotaxa.

Thismia neptunis вперше описав італійський ботанік і мандрівник Одоардо Беккарі в 1866 році. Цей вчений XIX століття, який відкрив сотні видів рослин, виявив тісмію в східному штаті Малайзії – Саравак. Він склав її опис і зробив декілька малюнків, проте з тих пір ніяких свідчень про існування цієї рослини науці відомо не було.



В експедиції 2017 року чеські ботаніки змогли виявити тісмію Нептуна, про що вони розповіли в новій статті. Квітуче стебло рослини невелике – всього близько 9 сантиметрів у висоту. «Ми так мало знаємо про поширеність цієї рослини через її непримітний зовнішній вигляд, адже її легко не помітити під час роботи в джунглях, – пишуть автори. –

Наскільки нам відомо, цей вид знайшли всього вдруге. Тому ми представляємо уточнений опис і найпершу фотографію цієї знакової рослини, яка завдяки своєрідному вигляду і характерній назві стала практично міфічною рослиною».


Загадкову підземну рослину вперше знайшли після 150-літніх пошуків

Thismia neptunis
Sochor et al

Вчені цікавляться такими рідкісними рослинами не тільки в зв’язку з їх вельми обмеженою поширеністю, але і завдяки іншим дивовижним властивостям. Зокрема, тісмія Нептуна відноситься до мікотрофних рослин, тобто таких, які знаходяться в симбіозі з грибами і в зв’язку з цим втратили листя і здатність до фотосинтезу. В даний момент ботанікам важко сказати, чи загрожує цим видам зникнення через їхній прихований спосіб життя.

Джерело: https://www.vesti.ru



Залишити відповідь