Вчені, проте, не можуть зрозуміти, для чого воно вбиває птахів – це, схоже, не приносить йому ніякої користі


Дерево, яке вбиває птахів

Йдеться про пізонію – дерево, яке росте на коралових островах і рифах Індійського і Тихого океанів. На цьому дереві ростуть довгі насіннєві стручки, які покриті слизом і гачками і «захоплюючі» все, що до них доторкається. Коли, наприклад, птах сідає на гілку дерева, стручки обліплюють тіло птиці гачками, в результаті чого та вже не може полетіти і через деякий час вмирає від голоду. Причому це не окремий випадок, а поширена практика: через неї пізонію прозвали «деревом-птахоловом».Алан Бюргер (Alan Burger), дослідник з Вікторіанського університету (Канада), почув про це дерево ще в 1990-х роках і відправився до острова Кузин на Сейшелах, щоб краще вивчити пізонію і зрозуміти, для чого вона так кровожерливо «поводиться» з птахами. Протягом 10 місяців, між 1999 і 2000 рр., Фахівець проводив експерименти, щоб визначити, яку користь можуть приносити пізонії птиці, «захоплені» насіннєвими стручками.

Для початку дослідник подивився, чи роблять якийсь позитивний вплив на ріст насіння трупи птахів, що розкладаються і які багаті нутрієнтами (складові частини натуральних харчових продуктів, які організм використовує для побудови, оновлення та нормального функціонування органів, тканин і клітин, а також як джерело енергії для виконання роботи і забезпечення життєдіяльності організму в період спокою). Однак, як побачив Бюргер, насіння виживало і проростало однаково – як поруч з трупом, так і далеко від нього. Крім того, наголошується, що дерево отримало б більше добрива від посліду птахів – таким чином, живими вони були б йому куди корисніші.

Дослідник так і не знайшов причин, за якими пізонія вбиває птахів. Більше того, живі птиці принесли б їй більше користі, в тому числі тому, що допомагали б поширювати насіння.

Дослідження Бюргера, присвячене пізонії, було опубліковане в Journal of Tropical Ecology ще в 2005 році.

Крім того, нещодавно був знятий документальний фільм про пізонію в рамках серії BBC Planet Earth II. Нижче ви можете ознайомитися з його перев’ю:

Джерело: https://www.popmech.ruЗалишити відповідь