Вчені знайшли найдавніший еукаріотичний організм

Незважаючи на те, що ми часто чуємо про «найстаріших» викопних, визначити реальний вік скам’янілостей вельми важко, і кожен раз це питання стає предметом суперечок серед фахівців. Така, наприклад, ситуація з Bangiomorpha pubescens, яка може бути нашим найдавнішим предком – бабусею чи дідусем всього тваринного світу. Канадські вчені впевнені, що це – найдавніший фотосинтезуючий організм, у якого спостерігається перехід від прокаріотичного до еукаріотичного типу будови.B. pubescens – це викопна водорість, що жила на Землі приблизно 800 мільйонів років тому. За словами вчених, вона є найбільш раннім представником організмів, що поєднує в собі еукаріотичну будову і здатність до фотосинтезу. Їхня робота описана в статті, опублікованій в журналі Geology. Судячи з усього, водорість була схожа на сучасну прісноводну червону водорость Bangia.

Вік знахідки спочатку оцінювався приблизно в 1,2 мільярда років (плюс-мінус 500 мільйонів), проте нове дослідження зробило цю цифру більш точною. На думку вчених з Університету Макгілла, їй близько 1,047 мільярда років, з поправкою на 13-17 мільйонів. Для того, щоб з’ясувати це, дослідники скористалися реній-осмієвим аналізом, який дозволяє визначити ступінь розпаду радіоактивних компонентів всередині скам’янілості.

Виявилося, що дізнатися відповіді на питання, що цікавлять вчених не так-то просто. Ендрю Роджер з Університету Далхаузі в CBC зазначає, що існують і інші, куди більш старі приклади скам’янілостей, які можуть належати до еукаріотичних організмів.

Джерело: https://www.popmech.ruЗалишити відповідь