Американські мікробіологи склали перший каталог бактерій «із багнюки»

Вчені з Університету Колорадо в Боулдері зібрали зразки грунтових мікроорганізмів з усього світу і склали спільний список близько п’ятисот «головних гравців»

Грунтові бактерії становлять значну частину біомаси на Землі, але, не дивлячись на свою численність, до цих пір мало вивчені. Почасти це пов’язано з тим, що вони, як правило, дуже погано культивуються в лабораторних умовах. Видовий склад ґрунтових спільнот налічує десятки тисяч видів, але деякі з них навіть не отримали назв. Автори нового дослідження зробили перший крок до вирішення цієї проблеми.Щоб скласти самий великий каталог ґрунтових мікроорганізмів, вчені взяли проби з 237 місць на території 18 країн шести різних континентів. До вибірки увійшли найрізноманітніші кліматичні зони: луки, пустелі, болота. За допомогою ДНК-секвенування вчені визначили види мікроорганізмів, характерні для різних видів грунтів.

Виявилося, що лише два відсотки всіх виявлених в грунті бактеріальних таксонів, тобто близько п’ятисот окремих видів, становлять майже половину бактеріальних спільнот по всьому світу.

Автори дослідження називають співтовариство ґрунтових мікроорганізмів «чорним ящиком», який їм нарешті вдалося відкрити. Провівши «перепис» найбільш плідних і всюдисущих бактерій, в подальшому вчені планують класифікувати групи виявлених мікроорганізмів, розібратися, хто де живе і що робить. Розуміючи структуру грунтових спільнот бактерій, дослідники зможуть поліпшити здоров’я і плідність ґрунтів.

Детально про свою роботу вчені розповіли в статті, опублікованій в журналі Science.

Джерело: https://chrdk.ruЗалишити відповідь