Вчені знайшли кліща

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

© Фото : Penalver et al. / Nature Communications 2017

Палеонтологи виявили на території М’янми унікальний фрагмент бурштину, всередині якого 100 мільйонів років тому був заточений кровосисний кліщ і перо його жертви – хижого пернатого динозавра, йдеться в статті, опублікованій в журналі Nature Communications.

“Кліщі є символом кровосисних, паразитичних організмів, вплив яких на життя людини, домашніх тварин, худоби і навіть диких тварин не можна переоцінити. Те, коли вони з’явилися і хто був першими їх жертвами, ми поки не знаємо”, – розповідає Енріке Пеньяльвер (Enrique Penalver) з Інституту геології і мінералів Іспанії в Мадриді.

Rozetka UA

В останні роки палеонтологи все частіше звертають увагу не на прості поклади гірських порід, а на ті регіони світу, де часто знаходять шматочки давнього бурштину, що сформувалися десятки і сотні мільйонів років тому з смоли і соку древніх дерев. Усередині них часто зберігаються не тільки бульбашки повітря того часу, а й тіла комах, суцвіття перших квіткових рослин, пір’я птахів і динозаврів і навіть деякі тканини їхнього тіла.

Головною “скарбницею” подібних артефактів сьогодні виступає М’янма, де щороку знаходять сотні стародавніх фрагментів бурштину. Наприклад, за останній рік вчені виявили тут найдавніші сліди галюциногенного грибка-ріжків, останки найдавніших квітів Землі, повноцінне крило мініатюрного древнього птаха, а також безліч інших цікавих слідів мезозойської флори і фауни.


Вчені знайшли кліща

Кліщі, знайдені в шматочках янтарю з М’янми

Пеньяльвер з командою зробили чергову цікаву знахідку в М’янмі, вивчаючи одні з найдавніших зразків бурштину, що потрапили в грунт, приблизно 99 мільйонів років тому, в першій половині крейдяного періоду. Ці фрагменти бурштину, як розповідають вчені, були здобуті неподалік від містечка Танай, в північній частині країни, де часто промишляють “чорні археологи”, які продають бурштин з цікавими скам’янілостями приватним колекціонерам.

Вченим вдалося знайти відразу три фрагменти бурштину, всередині яких були заточені чотири кліщі – статевонезріла особина кліща виду Cornupalpatum burmanicum, близького родича сучасних іксодових кліщів і рознощика висипного тифу в епоху динозаврів, і три кліщі раніше невідомого виду. Один з них потрапив в бурштин відразу після “трапези”, через що його розміри були приблизно в 9 разів більшими, ніж у двох інших “в’язнів” бурштинової в’язниці.

Ці кліщі, судячи з наявності пір’я в шматочках янтарю і волосків ще одного членистоногого паразита, жуків-шкіроїдів (Dermestidae), харчувалися кров’ю пернатих динозаврів або перших предків сучасних птахів. Їх тісне сусідство з шкіроїдами, як вважають вчені, говорить про те, що ці кліщі жили не тільки на тілі їхніх пернатих жертв, але і в їхніх гніздах, як це роблять сучасні паразити пернатих.

Захисти свій комп’ютер та смартфон

ESET NOD32

На даний момент цей кліщ, як зазначає Пеньяльвер, є найдавнішим кровосисним кліщем, відомим науці, через що вчені вирішили назвати його Deinocroton draculi, “жахливим кліщем-Дракулою”.
Його відкриття ще раз говорить про те, що паразитичні кліщі з’явилися практично одночасно разом з першими носіями пір’я, і що вони змогли пережити їх і пристосуватися до життя на тілі ссавців, які посіли домінуючі позиції на Землі після зникнення динозаврів.

Джерело: https://ria.ru/


... ...

Залишити відповідь