Паразит

Під час купання погожого літнього дня в будь-якій точці земної кулі ви ризикуєте зустріти їх – паразитів, які не проти поласувати клітинами вашого власного мозку.

В останні роки в світі виникає все більше і більше водойм штучного походження: в літній час рукотворні ставки стають справжнім місцем паломництва для відпочиваючих і туристів. Зрозуміло, там, де безліч людей вступають в контакт з водою, завжди є ризик підхопити ту чи іншу бактеріальну інфекцію. Але навіть в тому випадку, якщо водойма має славу «безпечна», розслаблятися не варто – за відсутності конкурентів навіть у чистій на вигляд воді починають розмножуватися небезпечні паразити.Глобальне потепління


Паразит

Природі не відмовиш у почутті гумору: мозковий паразит «посміхається» нам фірмовою посмішкою Джокера

Зі збільшенням рівня глобального потепління і нагріванням верхніх шарів океанічних вод, мікроорганізми, що живуть в них, з кожним роком нарощують темпи розмноження. Екологи вже звертали увагу світової громадськості на те, що в потеплівшій воді фітопланктон, яким харчуються риби, стає більш токсичним, від чого кількість харчових отруєнь морепродуктами по всьому світу також постійно зростає. Але це далеко не найголовніша небезпека: нагрів води також спровокував небувале збільшення чисельність термофільних (люблячих тепло) бактерій.

Серед своїх родичів особливо виділяється амеба Naegleria fowleri. Вона зустрічається в прісноводних водоймах по всьому світу: через чутливість до рівня pH вона, на відміну від багатьох інших амеб, не виживає в солоній воді. Крихітний мікроорганізм здатний витримувати температуру до 45оС, так що її місцем існування стають літні водойми, в яких просто відсутні досить великі хижаки, що представляють для амеби загрозу.

Мозковий паразит


Паразит

Naegleria fowleri під мікроскопом

Чим же так небезпечна це істота? Разом з потоком води вона потрапляє в носовій канал людини і звідти за допомогою нюхового нерва переповзає в головний мозок, де і поширюється по всіх його відділах. Локалізуючись навколо кровоносних судин, Naegleria fowleri починає активно розмножуватися і поїдати судинний епітелій і клітини мозкової речовини, що призводить до крововиливів, некрозу тканин і викликає захворювання, відоме як амебний менінгоенцефаліт. У процесі розмноження амеба виділяє спеціальне білкове з’єднання, яке прискорює розпад навіть здорових клітин.

У відповідь на знищення тканин імунна система відправляє до уражених ділянок величезну кількість імунних клітин. Подібна відповідь посилює і без того важку картину, викликаючи масові запальні реакції і провокуючи набряк. В процесі захворювання людина страждає від сильних головних болів, епілептичних припадків, галюцинацій і, з високою ймовірністю, сліпне. В результаті, людина гине або від обширного некрозу, або від набряку мозку, викликаного його власною імунною системою.

ВисновокЩоб запобігти потраплянню паразита в організм, досить просто вибирати перевірені водойми, які дезінфікують з дотриманням санітарно-гігієнічних норм. Незважаючи на те, що в світі існують препарати для лікування амебного енцефаліту, вони далеко не завжди можуть гарантувати одужання.

Джерело: https://www.popmech.ru

Залишити відповідь