«На Землі почалося шосте масове вимирання тварин»

Вчені встановили, що за останнє десятиліття дані про «біологічну анігіляцію» видів у дикій фауні свідчать про шосте масове вимирання в історії Землі, воно вже йде повним ходом і є більш масштабним, ніж вважалося раніше.Дослідження показали, що масове вимирання відбувається як серед звичайних, так і серед рідкісних видів тварин. Вчені бачать головну причину масштабного вимирання в перенаселеності планети і надмірному споживанні, що в свою чергу загрожує існуванню самої людської цивілізації, хоча час для рішучих дій, щоб виправити стан речей, все ж ще залишився.

Нове дослідження було опубліковане в журналі «Праці Національної академії наук» (Офіційний журнал Національної академії наук США). У науковій статті слово вимирання замінено на «біологічну анігіляцію».
Професор Національного автономного університету Мексики Херардо Себалос заявив: «Ситуація настільки погана, що було б неетично не використовувати сильні слова».

Попередні дослідження показали, що види вимирають значно швидше, ніж мільйони років тому, але дані дослідження не давали картини поступової втрати біорізноманіття. Нове дослідження надає інформацію про скорочення чисельності популяцій у всьому світі в міру скорочення їхніх ареалів.

«В результаті біологічна анігіляція, очевидно, буде мати серйозні екологічні, економічні і соціальні наслідки. Людство в кінцевому підсумку заплатить дуже високу ціну за знищення єдиної сукупності життя, відомої нам у всесвіті », – йдеться в дослідженні.

Особини гинуть через руйнування середовища їхнього проживання, надмірного полювання, токсичного забруднення і змін клімату. Проте ключовою причиною всіх цих факторів є «перенаселеність планети і зростання населення, а також надмірне споживання, особливо це стосується багатих».

Вчені проаналізували дані про 27 500 різновидів наземних хребетних, що знаходяться в Міжнародному союзі з охорони природи і природних ресурсів. Виявилося, що в останні десятиліття ареали однієї третини від числа різновидів істотно скоротилися.

«Лев був історично поширений на більшій частині Африки, Південної Європи і Близького Сходу, аж до північно-західної Індії. (Зараз) переважна більшість популяції левів зникла », – заявили дослідники.

Нагадаємо, згідно з даними Всесвітнього фонду дикої природи, за останні 40 років на Землі зникло 50% тваринного світу. Дослідження 2014 року, в рамках якого були зібрані дані про 3 тис. видів, показало, що з 1970 року зникла половина з них.

Перше масове вимирання сталося 443 млн років тому. Льодовиковий період призвів до того, що рівень моря впав на 100 метрів, знищивши 60-70% всіх видів тварин, що мешкали в океані.

Під час останнього великого вимирання, що сталося 65 мільйонів років тому, загинули динозаври.

Джерело: https://news.rambler.ruЗалишити відповідь