Olli

Компанія Local Motors нещодавно презентувала увазі громадськості своє останнє творіння мініатюрний автобус, який отримав назву Olli. Але не габаритні розміри і футуристичний вигляд цього транспортного засобу є його головною визначною ознакою, головним є те, що його системою керують технології штучного інтелекту IBM Watson і в даний час він проходитьбойові випробування на дорогах загального призначення в Вашингтоні, округ Колумбія. А незабаром такі мініатюрні розумні автобуси з’являться і на вулицях ЛасВегаса, Майямі та інших американських міст.Як уже згадувалося вище, автобус Olli має мініатюрний розмір, по принаймні, в порівнянні зі звичайними міськими автобусами, в його салоні можуть розміститися 12 пасажирів. Автобус приводиться в рух електродвигуном, а його система управління сприймає навколишнє середовище за допомогою 30 різних датчиків, встановлених з різних сторін автобуса. Велика частина елементів кузова автобуса виготовлена за допомогою технологій тривимірного друку, в застосуванні яких компанія Local Motors вже має досить багатий досвід.

Згідно з інформацією від компанії Local Motors, автобус Olli є першим в світі транспортним засобом, що використовує пізнавальні функції штучного інтелекту IBM Watson, реалізовані у вигляді хмарного сервісу”. З усього розмаїття функцій IBM Watson система автобуса Olli використовує Natural Language Classifier, Speech to Text, Text to Speech, Entity Extraction, і деякі технології, що дозволяють автобусу рухатися в автоматичному режимі, дотримуючись правил руху і уникаючи різних непередбачених ситуацій.

Olli

Завдяки володінню функціями роботи з природною мовою, автобус Olli може вести бесіди зі своїми пасажирами під час поїздки. Він повідомляє пасажирам про наближення до їхнього призначення, може розповісти їм про себе і свої можливості, про події в світі і порекомендувати людям місця, які їм варто відвідати в даному районі. При цьому, деякі з рекомендацій будуть дані на основі особистих переваг тієї чи іншої людини, які можуть бути виявлені в ході нетривалої розмови.Зараз експериментальний зразок автобуса Olli успішно “катаєтьсяпо дорогах Вашингтона. Але компанія Local Motors повідомляє, що до їх транспортного засобу проявили інтерес представники інших міст і областей країни. Завдяки цьому, вже до кінця цього року такі автобуси вийдуть на дороги ЛасВегаса, Майямі та інших міст.

Джерело: http://www.slashgear.com

Залишити відповідь