Уроки та презентації до Дня безпечного Інтернету

7 лютого 2017 року у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом «Будь зміною: об’єднаймося для кращого Інтернету».

Тисячі людей в усьому світі об’єднуються заради підвищення освіченості з питань безпеки онлайн та участі у заходах та активності у всьому світі. Не зважаючи на те, діти ми чи молодь, батьки чи вихователі, педагоги, соціальні працівники чи політики, – ми всі можемо бути зміною та об’єднатися для кращого Інтернету та безпеки дітей у ньому.
Ідея онлайн-безпеки еволюціонувала останні роки, змінюючи фокус від створення «безпечного» Інтернету до створення «кращого» Інтернету.Національний комітет Дня безпечного Інтернету в Україні запрошує молодь країни долучитися до спільного відзначення цього дня.

Діти та молодь можуть допомогти створити кращий Інтернет, поводячись позитивно та ввічливо онлайн, через захист онлайн-репутації як їх власної, так і інших, шляхом використання позитивних можливостей створення, залучення та поширення онлайн.

Вони можуть допомогти, реагуючи на негатив та підтримуючи ровесників, які стикаються з проблемами онлайн, виступаючи проти кібербулінгу (приниження чи ображання в Мережі), повідомляючи про неналежний або нелегальний контент, який вони бачать.

Крім цього, діти та молодь, як цифрові громадяни майбутнього, повинні залучатися до участі у дебатах щодо Інтернету майбутнього, маючи змогу виказати свої погляди.

Батьки та вихователі можуть допомогти створити кращий Інтернет через підтримку відкритого та чесного діалогу з дітьми щодо їх онлайн життя, через підтримку особистісного розвитку дітей онлайн та допомогу під час виникнення складнощів або проблем. Також через використання позитивних можливостей спільного із дітьми залучення онлайн, допомагаючи дітям знаходити та використовувати якісні цифрові ресурси.

Вони можуть допомогти реагувати на негатив, залишаючись обізнаними про онлайн діяльність їх дітей (що має відповідати віку), демонструючи власну позитивну онлайн поведінку та повідомляючи про неналежний або нелегальний контент, який вони бачать.

Педагоги та соціальні працівники можуть допомогти створити кращий Інтернет через формування у дітей навичок цифрової грамотності, яких вони потребують у сучасному світі; надаючи їм можливості використовувати та створювати позитивний контент онлайн. Вони можуть допомогти реагувати на негатив, надаючи дітям та молоді підтримку, коли вони стикаються з проблемами онлайн, формуючи гнучкість та впевненість, навички, які потрібні молоді для безпечного користування Інтернетом.

Індустрія ІТ може допомогти створити кращий Інтернет через створення та просування позитивного контенту та безпечних сервісів онлайн; через надання змоги користувачам реагувати на будь-які складнощі, забезпечуючи чіткі й безпечні поради, впроваджуючи легкі у користуванні та безпечні інструменти та надаючи швидкий доступ до підтримки, якщо щось трапилося.

Владні структури та політики мають забезпечити середовище та культуру, в яких все вище зазначене може функціонувати та розвиватися.

Наприклад, можливості для дітей навчатися онлайн безпеці мають бути закріплені у навчальних програмах. Забезпечити батькам та вихователям належний доступ до інформації та джерел підтримки, заохочувати провайдерів до регуляції їхніх послуг та контенту.

Вони також мають просувати відповідне законодавство, забезпечувати благополуччя дітей та молоді шляхом створення ефективних стратегій захисту дитинства в онлайн-світі.

Хештег події у соціальних мережах – #SID2017. Більше інформації про події а заходи можна дізнатися на офіційній сторінці спільноти в соціальній мережі Фейсбук.

І не забуваймо, Інтернет є таким, яким ми створюємо його щодня: він є кращий і доброзичливий настільки, наскільки кожний з нас є ввічливим та позитивним онлайн.

Уроки:

 • Урок – тренінг: Безпека в Інтернеті
 • Урок на тему Безпечний Інтернет
 • Урок для батьків Інтернет
 • Інтернет безпека чи ні?
 • Безпечний Інтернет (урок, презентація, додатки)

Презентації:

 • Урок-подорож у безпечний інтернет
 • Безпечний інтернет

Інше:

 • Додатки для Батьківських зборів
 • Вікторина

Завантажити уроки та презентації до Дня безпечного Інтернету

Відео:

Правила з Інтернет-безпеки для дома

Безпечний Інтернет для учнів

Корисні онлайн ресурси, на яких можна знайти інформацію щодо навчання, правильного поводження у всесвітній павутині, корисні поради тощо:

Розвиток дитини (Ви знайдете головоломки, розмальовки, корисні статті, практичні завдання та багато інших корисних завдань для розвитку дітей дошкільного та шкільного віку.)

On-ляндія — це казкова країна, де діти почувають себе захищеними. Вони знають, як правильно користуватися перевагами Інтернету.

On-ляндія  — це інтерактивний курс з інтернет-безпеки — спільна ініціатива програми Microsoft «Партнерство в навчанні», соціально відповідальних комерційних структур, неурядових організацій, за підтримкою громадського-соціальних діячів.

Цей сайт містить матеріали для дітей, батьків і вчителів (інтерактивні сценарії, короткі тести, готові плани уроків), завдяки яким діти зможуть освоїти основи безпечної роботи в Інтернеті. На сайті подано доступну, практичну інформацію з Інтернет-безпеки, ознайомившись з якою навіть починаючі користувачі зможуть ефективно використовувати ресурси мережі й захистити себе від небажаного контенту.Пустунчик інформаційно-розважальний портал для дітей, батьків, вихователів та вчителів, для допитливих, творчих та винахідливих. Портал пропонує користувачам різноплановий контент: невідомі раніше факти про все на світі, практичні поради та майстер-класи, багато цікавинок, які допоможуть організувати дозвілля дитини захоплююче та з користю

Додатки та програми, які захистять від загроз при подорожі вебпростором та вбережуть дані:

Adguard — утиліта для роботи під управлінням операційної системи Microsoft Windows, OS X або Android, яка дозволяє блокувати рекламу, спливаючі вікна, банери і інші небажані об’єкти на веб-сторінках. Крім реклами блокуються сайти із сумнівною репутацією, перевіряються на віруси, захищаються ваші приватні дані. Програма Adguard також може бути налаштована на блокування реклами у таких додатках як: Skype, uTorrent та інших.

Основні компоненти і функції Adguard:

 • Антибаннер
 • Антифішинг
 • Захист від стеження (Антитрекінг)
 • Батьківський контроль
 • Безпечний пошук
 • Захист паролем
 • Рішення для соціальних мереж і відеореклами
 • Розширення для браузерів
 • Помічник ручного керування
 • Журнал, моніторинг і статистика
 • Локалізації та регіональні фільтри
 • Цілодобова технічна підтримка
 • Щоденні оновлення баз даних чорних списків
 • Можна самому прибрати рекламу, яку не прибрав Adguard

Завантажити програму Adguard (програма безкоштовна протягом 30 днів. На мою думку, цього більш ніж достатньо аби оцінити можливості програми та вирішити чи купувати її чи ні). Це онлайн інсталятор, тобто для встановлення програми потрібне активне підключення до мережі інтернет. 

Adblock Plus – блокування настирливої реклами. Це доповнення для блокування реклами у різних браузерах на основі Gecko (Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird, SeaMonkey, K-Meleon), Blink (Google Chrome, Chromium, Opera) і Trident (Internet Explorer).

AdBlock — переглядайте сторінки інтернет без зайвих елементів. Практично вся реклама буде заблокована. Це ще одне доповнення для програм-браузерів.

Також популярним доповненням для блокування реклами є uBlock. На офіційному сайті доступні версії для різних браузерів (FireFox, Safari та Google Chrome) і для iOS.

Ad Muncher — безкоштовна програма, що блокує рекламу у популярних браузерах (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera, Safari).

Блокуються виринаючі вікна, банери, текстова реклама та ін. Крім браузерів реклама видаляється у таких програмах: ICQ, Morpheus, Kazaa, Grokster, PalTalk, iMesh, Bearshare, LimeWire та ін. Також програма може видаляти spyware і adware модулі, перешкоджати відправленню персональних даних. Звичайно, можна налаштовувати фільтри та правила блокування. 

Використовувалися матеріали із наступних ресурсів:
http://www.teacherjournal.com.ua/shkola/informatika/14720-urok-z-nformatiki-qbezpechnij-nternetq.html
http://svitppt.com.ua/informatika/bezpechniy-internet.html
http://www.myshared.ru/slide/741490/
http://pon.org.ua/novyny/5414-bud-zmnoyu-obyednaymosya-dlya-kraschogo-nternetu.html

 

Залишити відповідь