Палеонтологи вперше представили в Пекіні пташеня в бурштині віком 99 млн років

Група палеонтологів з Канади, КНР і США вперше презентувала в китайській столиці викопне пташеня доісторичної епохи, що застигло в бурштиновій масі приблизно 99 млн років тому.Унікальний зразок скам’янілих останків ледве опереного древнього птаха був знайдений в 2016 році на півночі М’янми, проте на з’ясування датування знахідки у вчених пішли місяці. Пташеня досягає 6 см в довжину, крізь товщу смоли добре проглядається його голова, шия, крила, лапи, хвіст, а також м’які тканини — шкірний покрив і оперення.
“Нам випав рідкісний шанс досліджувати доісторичних пернатих, оскільки добре збереглися навіть такі деталізовані частини птиці, як вушні отвори, очі, лусочки на лапках”, – пояснив журналістам цінність викопного зразка Луїс Чіаппе з Лос-Анджелеського музею природної історії.

За словами американського вченого, що спеціалізується на вивченні древніх мешканців нашої планети, пташеня застрягло в бурштиновій смолі, коли йому було всього кілька тижнів.

Як розповіли члени дослідницької групи, одним з найбільш важливих елементів для аналізу виявилося оперення, що збереглося практично бездоганно. Очікується, що дана знахідка дозволить орнітологам відновити багато цінних деталей процесу еволюції сучасних птахів.

Джерело: http://tass.ruЗалишити відповідь