Милі тваринки, які насправді досить отруйні

Всі ми звикли до отруйних змій та павуків, а також до інших отруйних комах чи рептилій. А от про ссавців такого на перший погляд і не скажеш. Познайомтеся із милими тваринками, які насправді є отруйними. Землерийки досить жваві та злі тварини, слина яких отруйна. Вони здатні отруїти свою здобич, що може дорівнювати їхнім розмірам. На щастя для людини ці невеликі звірки (до 10 см і 15 грам) не несуть небезпеки. На території США та Канади водиться декілька отруйних бурозубок із отруйною слиною.Американська короткохвоста бурозубка

Американська короткохвоста бурозубка (Blarina brevicauda) 

Як відомо отруйних змій на Гаїті не має. Але там мешкає щілинозуб, тварина яка може досягати до 1 кілограма ваги. Цікавою особливістю є те, що ці тварини не мають імунітету до власної отрути, а тому можуть загинути в сутичках один із одним. Хоча тварина і має отруту але програє бій завезеними людиною на острів тваринами: котам, собакам, пацюкам та мангустам.

 

Гаїтянський щілинозуб

Гаїтянський щілинозуб (Solenodon paradoxus)

На східних Канарських островах мешкає родич американських землерийок  — канарська білозубка. Цей невеликий але проворний звір являється самим найлютішим хижаком (тому, що він єдиний) який живе на острові. В слині звірка міститься нейротоксин, який паралізує жертву на сутки. Навіть, якщо звірок не голодний, то всеодно може вкусити свою жертву, так на всяк випадок, хай почекає добу, може хижак проголодається та вирішить прийти пообідати.

 

Канарська білозубка

Канарська білозубка (Crocidura canariensis)

Ще одним отруйним хижаком є кошлатий хом’як. Довгий час вважалося, що по боках тіла цієї тварини є залози, що виробляють отруту та захищають його від хижаків. Але виявилося, що це не так. Хом’як обдирає кору акокантери абіссінської, що містить отруйні глікозиди, а потім облизує свою шерсть втираючи їх. В корі міститься уабаїн, який викликає зупинку серця і давно використовується аборигенами для отруєння стріл. Незрозуміло як, але тварина пристосувалася до отруйної дії речовини, а хижі тварини (навіть достатньо великі), які насмілилися вкусити кошлатого винахідника — гинуть. 

кошлатий хом'як

Кошлатий хом’як (Lophiomys imhausi)

Качконіс — добре всім відома австралійська примітивна тварина. Ніхто і не подумав би, що в арсеналі качконоса може бути отрута. На задніх лапах самців знаходяться півсантиметрові шпори, які з’єднані із особливими стегновими залозами, що виробляють складну отруту в шлюбний період. Отруйності вистачає, щоб вбити такого суперника як динго.

Качконіс

Качконіс або Качкодзьоб (Ornithorhynchus anatinus)І на закінчення — повільний лорі. Тварина із розмірами тіла від 26 до 38 см та масою від 0,8 до 1,6 кг. Розповсюджена тварина в Південно-Східній Азії. Ареал охоплює Малайський півострів, острів Суматра, Борнео та Яву, а також суміжні із ними невеликі острови. Мешкає у вологих джунглях, де тримається в кронах дерев. Особлива залоза, що розміщена на ліктьовому згині виробляє секрет, який змішуючись зі слиною стає отруйним. Вилизуючи себе повільний лорі покриває шерсть захисним шаром отрути. Також отрута залишається на різцях звірка і вкусивши свого нападника лорі може його отруїти.

Повільний лорі

Повільний лорі (Nycticebus coucang) 

Є дослідження та дані про те, що у наших звичайних кротів слина також отруйна.

Джерело

Залишити відповідь