Американське «Національне управління океанічних і атмосферних досліджень» (NOAA) не тільки досліджує стан океанів і атмосфери, але ще і багато фотографує під водою, причому на таких глибинах, куди не можуть опуститися звичайні дайвери (ось тут можна подивитися на їхній інстаграм). Ось фото декількох цікавих мешканців морського дна.Mastigoteuthis

Mastigoteuthis

На верхній фотографії зображений кальмар з роду Mastigoteuthis. Ці невеликі (до 15 сантиметрів в довжину) кальмари мешкають на глибині, поблизу океанського дна. Під час полювання вони вертикально повисають у товщі води вниз головою і ловлять придонних рачків, що становлять, мабуть, більшу частину їхнього раціону. Підтримувати настільки незвичайне положення кальмарам дозволяють два подовжених в порівнянні з іншими щупальця, які вони розчепірюють, як двозубу вилку.

Grimpoteuthis

Grimpoteuthis

Океанічні восьминоги роду Grimpoteuthis відомі як самі глибоководні представники родини восьминогів, їх зустрічали на глибині сім тисяч метрів. У деяких видів Grimpoteuthis на голові є два плавці, схожі на вуха літаючого слоненяти Дамбо з діснеївського мультфільму. Тому їх називають ще восьминогами Дамбо або вухастими. Змахуючи схожими на вуха виростами, восьминоги піднімаються в товщі води.

Platyctenida

Platyctenida

Гребінники із ряду платіктенід (Platyctenida) — придонні організми, які мешкають на скелях, м’яких коралах і водоростях. На відміну від інших гребінників, які плавають за допомогою «гребеня» з війок, платіктеніди пересуваються по дну за допомогою глотки. Тварина витягує глотку, вивертає її навиворіт і спирається на неї, як на ногу. Як і більшість гребінників, платіктеніди — хижаки і харчуються личинками, коловертками і дрібними рачками.

Crossota millsae

Crossota millsae

Червона Crossota millsae — широко поширений вид медуз, які мешкають в різних широтах, від Арктики до тропіків. Crossota живе на глибині 1000-2500 метрів.

Chimaeriformes

Риби з ряду химероподібні (Chimaeriformes) відносяться до класу хрящових риб, які називаються так тому, що їхній кістяк складається з хрящів, а не з кісток. Химери — близькі родичі акул, еволюційно вони розійшлися близько 400 мільйонів років тому. Химери харчуються молюсками, ракоподібними і дрібними рибами. На фотографії у глибоководної химери з боків видно лінії, які представляють собою механорецептори, детектуючі звукові хвилі. Точки на передній частині рила химери — електрорецептори, які вловлюють зміни в електричних полях — таким чином риба дізнається про присутність живих організмів.

Anthozoa

Anthozoa

Актинія, що сидить на камені на глибині 1500 метрів. Актинії відносяться до класу коралових поліпів (Anthozoa), проте, на відміну від «класичних» коралів, не мають вапняного скелета. Вони живуть, прикріплюючись до субстрату підошвою і полюючи на дрібних безхребетних і рибок за допомогою жалючих щупалець.

Голотурія

Голотурія

Голотурія біля берегів Гавайських островів, на глибині близько 1500 метрів. Голотурії відносяться до голкошкірих — до того ж типу, до якого належать, наприклад, морські зірки і морські їжаки. У голотурій характерний для голкошкірих шкірний скелет редукувався, і тіло стало м’яким і шкірястим. Деякі види голотурій їстівні, в цьому випадку їх називають «трепанги».

Морська кульбаба

Морська кульбаба

«Морська кульбаба» — рідкісний організм із ряду сифонофор. Кожна така «квітка» — це колонія з тварин, що виконують різні функції. До сифонофор також відноситься, наприклад, португальський кораблик, який, хоча і виглядає як медуза, насправді теж є колонію з безлічі високоспеціалізованих особин.

Бузкова голотурія

Бузкова голотуріяБузкова голотурія зі спинним «шипом».

Велика актинія

Велика актинія

Велика актинія біля берегів Гавайських островів, по щупальцям якої повзають маленькі поліхети (багатощетинкові черви).

Hoplostethus crassispinus

Hoplostethus crassispinus

Риба Hoplostethus crassispinus в кораловому рифі біля берегів Гавайських островів. Ця риба із сімейства великоголових (Trachichthyidae) веде одиночний спосіб життя і, як відзначають вчені, часто буває дуже цікавою.

Глибоководна голотурія

Глибоководна голотурія

Глибоководна голотурія пливе в крижаній воді на глибині близько 3200 метрів.

Носата химера

Носата химера

Ще один представник родини химероподібні — носата химера (рід Harriotta) — плаває в десяти метрах від океанського дна. Сімейство носатих химер, як випливає з назви, характеризується дуже довгим, витягнутим рилом, на якому знаходяться нервові закінчення, які допомагають рибам шукати здобич. На кінці спинного плавця у них є отруйний шип, який вони використовують для захисту. Гарріоти — самі глибоководні з химер, вони зустрічаються на глибині до 2600 метрів.

Джерело: https://nplus1.ru

Залишити відповідь