Знайдений найдавніший в історії гриб з шляпкою

Гриби, поряд з рослинами і тваринами, займають самостійне царство живих істот, і, за однією з версій, вік найдавнішого представника цього царства становить близько 2,4 мільярда років. Однак гриби в більш повсякденному розумінні — ті, що дачники часом збирають в лісі — з’явилися на планеті значно пізніше. Нещодавнє відкриття фахівців (Іллінойський університет в Урбана-Шампейн) дозволяє припустити, що це сталося 115 мільйонів років тому.Фахівці повідомляють, що їм вдалося виявити найдавніше з відомих великих плодових тіл пластинчастих грибів — саме до цієї групи належить багато грибів, що збираються сьогодні людьми. Цікаво, що, на відміну від більшості інших древніх грибів, цей знайти вдалося не в бурштині. Як повідомляється, скам’яніла знахідка дуже добре збереглася. За це відкриття її назвали Gondwanagaricites magnificus, в якому друге слово, що означає, власне, вид, походить від латинського слова «чудовий». Перше слово, що позначає рід, походить від назви суперконтиненту Гондвани і грецького слова, що означає «гриб».

На нижній стороні капелюшка гриба, як показало дослідження, розташовувалися вирости-пластинки, де розташовувалися його спороносні елементи. Довжина ніжки гриба склала 3,4 сантиметри, а діаметр капелюшка — 1 сантиметр.

По всій видимості, до наших днів гриб зберігся завдяки тому, що потрапив в солону водойму і виявився прикритий шарами донних відкладень до того, як зруйнувався. В результаті під впливом природних процесів тканини гриба за мільйони років спочатку замінилися кристалами піриту, а потім — гетиту.

Нове дослідження було опубліковано в журналі PLoS ONE.

Нагадаємо, про гриба (в ширшому сенсі цього слова) віком 2,4 мільярда років, який потенційно представляє собою найдавніший відомий багатоклітинний організм, повідомлялося в квітні поточного року. Виявити нитки міцелію, тобто вегетативного тіла гриба, вдалося на території сучасної Південної Африки на глибині близько 800 метрів.

Джерело: http://www.mk.ruЗалишити відповідь