В Африці знайдений гриб, який претендує на звання найдавнішого багатоклітинного організму

Він на півмільярда років старший за найдавніших відомих еукаріотів.
Останки гриба, вік якого оцінюється в 2,4 мільярда років, були виявлені на території Південної Африки. Фахівці припускають, що ця знахідка може змусити переписати всю історію цих організмів, що не відносяться ні до флори, ні до фауни. Втім, фахівцям поки ще належить довести і те, що виявлена істота є грибом, і те, що вона являє собою багатоклітинний організм.До цих пір простежити еволюцію еукаріотів (це надцарство включає в себе всіх живих істот, крім бактерій) вдавалося лише на 1,9 мільярда років тому. Таким чином, виявлена скам’янілість може бути найдавнішим представником тієї еволюційної гілки, до якої відноситься і людина. До слова, вік нашої планети становить близько 4,6 мільярда років.

Стародавні останки були виявлені вченими практично випадково — вони вивчали сліди бульбашок розпеченого газу в вулканічних породах в Північно-Капській провінції ПАР. Їхню увагу привернули незвичайні скам’янілості, які виявилися нитками міцелію, вегетативного тіла гриба. При цьому спочатку передбачалося, що лаві, в бульбашках якої були виявлені останки, 2,2 мільярди років, проте в подальшому з’ясувалося, що вона на двісті мільйонів років старша. Знахідка була зроблена на глибині близько 800 метрів під поверхнею землі.

Передбачається, що час, коли виявлені гриби з’явилися, прийшов на часи так званої кисневої катастрофи, в результаті якої в атмосфері Землі з’явилася велика кількість вільного кисню. При цьому, на думку вчених, самі організми, останки яких виявилися в розпорядженні фахівців, для підтримки життєдіяльності використовували не розріджений кисень і навіть не фотосинтез, а енергію, накопичену бактеріями, які жили в тому ж місці і в той же період. До недавнього часу вважалося, що грибів як царства живих істот в ті часи ще не існувало.

Нове дослідження опубліковано в журналі Nature Ecology & Evolution.

Джерело: http://www.mk.ru
 Залишити відповідь