Вчені навчилися за допомогою імпульсів світла лазера активізувати або пригнічувати діяльність головного мозку

Використовуючи відносно високочастотні імпульси лазерного світла  із частотою від 40 до 100 імпульсів в секунду, націлені на область головного мозку під назвою таламус, вчені домоглися ефекту пробудження сплячих піддослідних тварин, діяльність мозку яким моментально піднімалася до рівня активного організму. Освітлення цієї ділянки мозку низькочастотними імпульсами, до 10 імпульсів в секунду, надає зворотну дію, діяльність мозку пригнічується і це змушує тварин увійти в подібний коматозному несвідомий стан.“Ми сподіваємося використовувати отримані нами знання для розробки більш досконалих методів лікування травм головного мозку та інших неврологічних розладів – розповідає Чжин Хюнг Лі (Jin Hyung Lee), доктор філософії (Ph.D.) в області невралгії, нейрохірургії та біоінженерії зі Стенфордського університету .

Розташований в надрах головного мозку таламус регулює процеси, пов’язані з виходом організму зі стану сну, діючи в якості ізолятора”, що уповільнює ретранслючі сигнали від нервових закінчень з усього тіла до кори головного мозку. Пошкодження нейронів у центральній частині таламуса може призвести до виникнення проблем зі сном, увагою, пам’яттю і т. п.

У своїх дослідженнях функціонування таламуса вчені використовували комбінацію оптогенетичних технологій і функціональне магнітно-резонансне сканування fMRI всього головного мозку в цілому. Останній метод, званий ofMRI, дозволяє охопити і побачити всі ефекти і процеси, що відбуваються в мозку, деталізуючи це все до рівня окремих елементарних комірок. Використання методів оптогенетики дозволило надавати збудливу дію на окрему групу нейронів і визначити їх роль у роботі загальної нейронної мережі головного мозку. “Такого ефекту було б неможливо досягти за допомогою звичайних методів, в яких використовуються матриці вживлених електродів” – пишуть дослідники.

Оптогенетичні технології дозволяють розробити нові терапевтичні методи, засновані на технології прямої стимуляції мозку (directbrain stimulation, DBS), які будуть оптимізовані для використання в клінічних умовах і використовуватися для лікування широкого ряду неврологічних розладів, що не піддаються лікуванню традиційними методами.“Наші дослідження є досить великим кроком на шляху розуміння функціонування складної схеми головного мозку. І тепер нам відомо, які ділянки керують процесами сну і пробудження організму – розповідає Еджун (Джанет) Хі (Yejun (Janet) He), керівник даної програми з боку Національного інституту неврологічних розладів (National Institute of Neurological Disorders and Stroke, NINDS).

Джерело: http://www.kurzweilai.net/

Залишити відповідь