Австралійці вперше за півтора століття виловили «рибу без обличчя»

Австралійські вчені виявили біля берегів континенту глибоководну рибу, позбавлену очей та інших основних «рис обличчя». Єдиного представника цього біологічного виду спостерігали близько 150 років тому.
«Рибу без обличчя» вперше виловив екіпаж британського парусно-парового корвета «Челленджер» в ході першої океанографічної експедиції 1872-76 років. Знахідка була зроблена в 1873 році в Кораловому морі недалеко від узбережжя Папуа – Нової Гвінеї. З тих пір подібні істоти вченим не траплялися.Аналогічну рибу вдалося виловити співробітникам Державного об’єднання наукових і прикладних досліджень Австралії (CSIRO) і Музеїв Вікторії, які досліджують морські резервати між Тасманією і узбережжям штату Квінсленд на судні «Інвестігейтор». 40-сантиметрова тварина була виявлена на глибині 4000 метрів в Тасмановому морі на південь від Сіднея.

Риба відрізняється тим, що її рот розташований в нижній частині тулуба, ніздрі розрізнити з важко, очі відсутні (хоча вчені припускають, що їхні зачатки можуть розташовуватися глибоко в тканинах голови), а зябра не помітні. «Виглядає, як ніби у риби дві задніх частини», – описав її зовнішній вигляд керівник експедиції Тім О’Хара (Tim O’Hara). Вид, до якого належить знахідка, і його таксономічне положення поки не описані.

Експедиція, що почалася 15 травня, обстежує води океану за допомогою камер і тралів. Крім «безликої» риби вона виявила безліч інших незвичайних створінь, таких як риба з світлочутливими пластинами на верхній частині голови, риба, що стоїть на дні на трьох плавниках в підводній течії, а також різноманітні морські черв’яки, тонкопанцирні і краби. За словами О’хари, близько третини здобутих зразків невідомі науці.

Крім глибоководних тварин члени експедиції спостерігали на дні велику кількість різноманітного сміття, що включає пластикові труби, банки з фарбою і навіть залишки вугілля з пароплавів. «Це разюче. Ми знаходимося невідомо де і спостерігаємо на морському дні 200-річне сміття », – прокоментував ці знахідки О’Хара.

Експедиція «Інвестігейтор» повинна тривати до 16 червня.

Про інших незвичайних мешканців морських глибин можна дізнатися з галереї і лекції (відеозапис лекції знизу).

Олександр Семенов – Підводний світ холодних морів (лекція)

Джерело: https://nplus1.ruЗалишити відповідь